تمامی پرداخت های درگاه پی لاین مبلغ کارمزد به مبلغ کل اضافه میگردد

خدمات

لیست خدمات

وبمستر

خدمات وبمستر

فروشگاه

002.gif (468×60)

کاهش هزینه معافیت‌های خدمت سربازی

فناوری اطلاعات فارس :کاهش هزینه معافیت‌های خدمت سربازی

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ نجف حمید زاده در خصوص نحوه رسیدگی به معافیت پزشکی در بیماری‌های مشهود، گفت : در بیماری‌هایی مانند قطع عضو و معلولیت ، پزشک معاینه اولیه در صورت تشخیص و تایید بیماری، پرونده، بدون نیاز به نظریه پزشک متخصص در شورای پزشکی وظیفه عمومی بررسی می‌شود.

سرهنگ حمید زاده از حذف مراحل واکسیناسیون و معاینه اولیه برای مشمولان متقاضی معافیت‌های کفالت و موارد خاص خبرداد و افزود: مشمولانی که از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) درخواست معافیت‌های کفالت و موارد خاص را ثبت کرده اند، بدون نیاز به انجام معاینه اولیه پزشکی و واکسیناسیون، می توانند مراحل معافیت از خدمت را انجام دهند.

وی ادامه داد: پس از انجام بررسی‌های لازم از سوی وظیفه عمومی، مشمولی که شرایط معافیت سربازی را نداشته باشد، در صورت دانشجو بودن، معافیت تحصیلی وی ادامه می یابد و در غیر این صورت می‌بایست مراحل اعزام به خدمت از قبیل واکسیناسیون و معاینه اولیه را انجام دهد.

معاون مشمولان و امور معافیت‌های سازمان وظیفه عمومی، افزود: با هماهنگی‌های صورت گرفته در مواردی مانند معرفی به بیمارستان خود مشمول و یا اعضای خانواده وی (پدر، برادر، خواهر)، نظر یک پزشک متخصص کفایت کرده و نیازی به انجام معاینه مجدد توسط متخصص دیگر نبوده که این امر منجر به کاهش هزینه های مشمولان و خانواده‌های آنان می‌شود.

سرهنگ حمیدزاده در خصوص دیگر اقدامات مربوط به کاهش هزینه‌های خدمت سربازی،گفت: در مواردی که نیاز به معاینات تخصصی خود مشمول و یا خانواده وی باشد،این معاینات در بیمارستان‌های دولتی و یا مربوط به نیروهای مسلح صورت می‌گیرد و از ارجاع مشمولان به بیمارستان‌های غیر دولتی که موجب افزایش هزینه برای آنان می شود، جلوگیری می‌شود.


بهمن ۲۴ام, ۱۳۹۵ | 35 views | دسته: پلیس، خبر
002.gif (468×60)

مهندس مرادی

مهندس مرادی

محمود رضا مرادی هستم - از سال 78 فعالیت خود را در حوزه رایانه آغاز کردم در حال حاضر یکی از نویسندگان پایگاه فناوری اطلاعات فارس می باشم
آخرین مطالب ارسالی