تمامی پرداخت های درگاه پی لاین مبلغ کارمزد به مبلغ کل اضافه میگردد

خدمات

لیست خدمات

وبمستر

خدمات وبمستر

فروشگاه

002.gif (468×60)

صداقت؛ تنها راه جلب اعتماد عمومی

فناوری اطلاعات فارس :صداقت؛ تنها راه جلب اعتماد عمومی

نکته مهم پذیرش اشتباه و اصرارنکردن بر آن است. صداقت یکی از مهم‌ترین گوهرهای انسانی است. وقتی صداقت داشته باشی و اشتباهت را بپذیری دل افرادی که از خطای صورت گرفته متضرر شده‌اند، تا حدودی التیام می‌یابد. جامعه هم از برخورد صادقانه استقبال می‌کند. مردم به افرادی که صادقانه رفتار می‌کنند و به قول معروف بی‌شیله پیله هستند واکنشی مبتنی بر اعتماد دارند.

ما در جامعه با انبوهی از مشکلات مواجه هستیم. برخی از مشکلات به واسطه تصمیم‌گیری‌های غلط به‌وجود آمده و در ریشه‌دواندن برخی کاستی‌ها رفتار عمومی موثر بوده است. مهم این است که از اصرار بر اشتباه و تکرار پرهیز کنیم؛ اینکه صداقت داشته باشیم و کلا شفاف اعتراف به خطا کرده و صادقانه عذرخواهی کنیم. در پس هر شکستی مقصرانی وجود دارند و انبوهی از معترضان. اگر مقصران فرافکنی کنند، معترضان به شکست خشمگین‌تر می‌شوند. فرقی هم نمی‌کند که ماجرا یک اتفاق اجتماعی باشد یا مثلا یک شکست ورزشی.

نکته ظریفی هم در این میان وجود دارد، من نوعی، اگر در کارم اشتباه کنم، مثلا در فیلم ضعیفی بازی ‌کنم مخاطبانم دلسرد می‌شوند. اما مدیری که در جای حساسی قرار گرفته ممکن است با یک اشتباه، کاری کند که میلیون‌ها نفر متضرر شوند. بیاموزیم که اگر خطا کردیم بر آن اصرار نورزیم و با مردم صادق باشیم. پذیرش اشتباه و صداقت می‌تواند از شکست‌ها پلی بر پیروزی‌های آتی بسازد.

  • بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون

بهمن ۲۷ام, ۱۳۹۵ | 17 views | دسته: هنر
002.gif (468×60)

مهندس مرادی

مهندس مرادی

محمود رضا مرادی هستم - از سال 78 فعالیت خود را در حوزه رایانه آغاز کردم در حال حاضر یکی از نویسندگان پایگاه فناوری اطلاعات فارس می باشم
آخرین مطالب ارسالی