تمامی پرداخت های درگاه پی لاین مبلغ کارمزد به مبلغ کل اضافه میگردد

خدمات

لیست خدمات

وبمستر

خدمات وبمستر

فروشگاه

002.gif (468×60)

اوپک از روسیه ناراضی است

فناوری اطلاعات فارس :اوپک از روسیه ناراضی است

به گزارش ایرنا، روزنامه نزاویسیمایا گازتا نوشت: اوپک از چهار کشور غیرعضو این سازمان به ویژه روسیه ناراضی است زیرا نیمی از میزان کاهش تولید نفت یعنی ۳۰۰ هزار بشکه را بر عهده گرفته بود.

بنا به اعلام اوپک، این سازمان ۹۲ درصد توافق کاهش نفت را اجرا کرده است در حالیکه چهار کشور غیرعضو اوپک فقط به ۵۰ درصد سطح معین شده عمل کرده‌اند.

مطابق توافق اوپک با کشورهای غیرعضو در شش ماه اول سال جاری روزانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه نفت از سطح تولید این سازمان کاسته می‌شود و به ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه می‌رسد و همزمان غیراوپکی‌ها هم باید روزانه ۶۰۰ هزار بشکه از تولید خود بکاهند.

در گزارش روزنامه روسی آمده است: سازمان اوپک همچنین از اینکه روسیه تولید نفت خود را افزایش می‌دهد، ناراضی است.

به نوشته نزاویسیمایا گازتا، عصام المرزوق وزیر نفت کویت گفت: در حالیکه اعضای اوپک توافق کاهش تولید نفت را ۹۲ درصد اجرا کرده‌اند، کشورهای غیراوپکی فقط ۵۰ درصد به تعهد خود عمل کرده‌اند.

وی افزود: هدف ما اجرای ۱۰۰ درصد تعهدها در کاهش تولید نفت است و در ماه فوریه با کشورهای غیراوپک در مورد کاهش بیشتر تولید نفت مذاکره می‌کنیم.

روسیه که متعهد به کاهش ۳۰۰ هزار بشکه در روز در چارچوب توافق کشورهای عضو سازمان تولید کننده نفت(اوپک) و غیراوپک، شده است اوایل ماه ژانویه گذشته اعلام کرد که میزان کاهش تولید روزانه خود را به ۱۳۰ هزار بشکه رسانده است.

سازمان نظارت بر فعالیت مجموعه سوخت و انرژی روسیه در این رابطه اعلام کرد: شرکت‌های نفتی روسی از نخستین روز سال ۲۰۱۷ تولید نفت را کاهش دادند و هشتم ژانویه(۱۹ دی) نیز تولید روزانه به ۱۱ میلیون و ۱۱۰ هزار بشکه تنزل یافت.

خبرگزاری روسیا سگودنیا به نقل از این گزارش نوشت: مطابق برنامه تنظیم شده، تولید نفت روسیه در ماه مارس آینده(نیمه دوم اسفند ۹۵ و نیمه اول فروردین ۹۶) روزانه ۲۰۰ هزار بشکه و ماه مه(نیمه دوم فروردین و نیمه نخست اردیبهشت ماه ۹۶) روزانه ۳۰۰ هزار بشکه کاهش خواهد یافت.

این اقدام روسیه در چارچوب اجرای برنامه کاهش روزانه ۱/۸ میلیون بشکه‌ای تولید نفت براساس توافق با اوپک انجام می‌گیرد.

براساس آمارهای موجود، روسیه ماه اکتبر سال گذشته با افزایش فعالیت و تولید روزانه ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه نفت، در جایگاه بزرگ‌ترین تولیدکننده جهان و بالاتر از عربستان و آمریکا قرار گرفت.

وزیر انرژی روسیه به تازگی با تاکید بر حمایت این کشور از کاهش تولید نفت اعلام کرده است: در صورت نیاز برای بهبود بازارهای نفتی، امکان تمدید توافق کاهش تولید بین کشورهای عضو اوپک و غیراوپک وجود دارد.


بهمن ۲۷ام, ۱۳۹۵ | 17 views | دسته: تازه ها IT
002.gif (468×60)

مهندس مرادی

مهندس مرادی

محمود رضا مرادی هستم - از سال 78 فعالیت خود را در حوزه رایانه آغاز کردم در حال حاضر یکی از نویسندگان پایگاه فناوری اطلاعات فارس می باشم
آخرین مطالب ارسالی