تمامی پرداخت های درگاه پی لاین مبلغ کارمزد به مبلغ کل اضافه میگردد

خدمات

لیست خدمات

وبمستر

خدمات وبمستر

فروشگاه

002.gif (468×60)

صندوق‌های خالی کشورهای عربی چشم انتظار کمک‌های مالی اروپا

فناوری اطلاعات فارس :صندوق‌های خالی کشورهای عربی چشم انتظار کمک‌های مالی اروپا

به گزارش ایرنا نشریه القبس در شماره اخیر خود نوشت: کشورهای حوزه جنوبی خلیج فارس به دنبال راهی برای افزایش درآمد صندوق‌های مالی استراتژیک خود هستند چرا که قیمت پایین نفت بر این کشورها تاثیر منفی گذاشته است و در همین راستا رایزنی‌های مشترکی با بانک مرکزی اروپا انجام می‌شود.

براساس آمار ارائه شده صندوق‌های سرمایه ملی کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس که شامل کشورهای بحرین، کویت، عمان، قطر، عربستان سعودی و امارات متحده عربی است، بیش از ۷/۱ تریلیون دلار را مدیریت می‌کنند اما روند نزولی قیمت نفت طی سه سال اخیر به دلیل توطئه نفتی ریاض درسال ۲۰۱۴ قدرت مانور این کشورها را کاهش داده است.

صندوق‎های سرمایه ملی کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس به اصلی‌ترین نهادهای تحت حمایت دولت برای نقل و انتقال مالی به منظور مدیریت ثروت‌های ملی تبدیل شده‌اند که درحال حاضر تمرکز آنها ‌روی سرمایه‌گذاری‌هایی است که پتانسیل بازگشت بیشتری دارند.

دلیل این اقبال کشورهای شورای همکاری نگرانی آنها از شرایط پیچیده و دشوار حکمفرما بر بازارهای نفت است، براساس اعلام موسسه تحقیقاتی کامکو میزان کسری بودجه کشورهای عربی حوزه خلیج فارس به خاطر کاهش درآمدهای نفتی، احتمالاً در سال جاری به اوج خود می‌رسد.

این موسسه در گزارشی اعلام کرد: مجموع کسری بودجه شش کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس(عربستان سعودی، امارات متحده عربی، قطر، عمان، کویت و بحرین) در سال ۲۰۱۶ احتمالاً به رقم ۱۵۳ میلیارد دلار برسد. در گزارش این موسسه کویتی آمده است: مجموع کسری بودجه این کشورها در سال گذشته میلادی ۱۱۹ میلیارد دلار بود.

براساس این گزارش، ۵۵ درصد از مبلغ کسری بودجه امسال مربوط به عربستان سعودی با رقمی معادل بیش از ۸۴ میلیارد دلار است. این کشور در سال گذشته میلادی نیز ۹۸ میلیارد دلار کسری بودجه داشت.

این موسسه کویتی احتمال داده که کسری بودجه کشورهای شورای همکاری خلیج فارس در سال آینده کمتر شود. با وجود این، کامکو پیش‌بینی کرده است که کسری بودجه این کشورها تا سال ۲۰۲۱ به طور میانگین سالی ۱۰۰ میلیارد دلار باشد.


بهمن ۲۷ام, ۱۳۹۵ | 24 views | دسته: تازه ها IT
002.gif (468×60)

مهندس مرادی

مهندس مرادی

محمود رضا مرادی هستم - از سال 78 فعالیت خود را در حوزه رایانه آغاز کردم در حال حاضر یکی از نویسندگان پایگاه فناوری اطلاعات فارس می باشم
آخرین مطالب ارسالی