تمامی پرداخت های درگاه پی لاین مبلغ کارمزد به مبلغ کل اضافه میگردد

خدمات

لیست خدمات

وبمستر

خدمات وبمستر

فروشگاه

002.gif (468×60)

بحران مؤسسات اعتباری را جدی بگیرید

فناوری اطلاعات فارس :بحران مؤسسات اعتباری را جدی بگیرید

در تازه‌ترین رویداد، احمد توکلی، نماینده سابق تهران در نامه‌ای به دادستان کل کشور وزرای کار و اطلاعات و رئیس‌کل بانک مرکزی هشدار داده است: مؤسسات میزان، ثامن‌الحجج، کاسپین، پدیده و پردیسبان فقط به سپرده‌گذاران آسیب ‌نرسانده‌ بلکه امنیت اقتصادی و اعتبار دولت هم نزد همه آحاد اقتصادی به‌شدت تضعیف شده است.

  • ادامه تجمع کاسپینی‌ها

به گزارش همشهری، تعدادی از سپرده‌گذاران مؤسسه اعتباری کاسپین دارای مجوز رسمی فعالیت از بانک مرکزی روز گذشته به تجمع خود مقابل مجلس ادامه دادند و از نمایندگان مجلس استمداد طلبیدند و خواستار پاسخگویی بانک مرکزی شدند. این در حالی است که روند وعده‌های مدیران کاسپین به سپرده‌گذاران این مؤسسه دارای بحران نقدینگی در ۲۰روز اخیر متوقف شده و شعب کاسپین پاسخ شفافی به سپرده‌گذاران درباره پرداخت اصل و سود سپرده‌ها نمی‌دهند. معترضان می‌گویند که بانک مرکزی باید از اقتدار خود استفاده کند و مدیران کاسپین را موظف به پاسخگویی سریع و شفاف سازد.

  • هشدار توکلی نسبت به غفلت همگانی

احمد توکلی در نامه‌اش به دادستان کل کشور، وزیر اطلاعات، وزیر کار و رئیس‌کل بانک مرکزی با اشاره به فریب‌خوردن مردم به‌دلیل تبلیغات گسترده سال‌های اخیر توسط مؤسسات اعتباری و هلدینگ‌هایی چون پدیده و پردیسبان از یک سو و نظارت ضعیف نهادهای مسئول در برابر تخلفات قانونی رخ داده تأکید کرد:

اگر مؤسساتی از موقعیتِ دستگاهی از دستگاه‌های حکومتی به ناحق استفاده کنند تا اعتماد مردم را جلب کنند و این فرایند به زیان مردم تمام شود و دستگاه‌های ذیربط در قبال آن سکوت کرده و یا وظیفه نظارتی یا پیگیری خود را به‌درستی انجام ندهند، هیچ سهمی در وقوع خسارت بر مردم ندارند؟

وی افزود: گرچه نتوانیم بانک مرکزی، صداوسیما، قوه قضاییه، دستگاه‌های اطلاعاتی و وزارت تعاون را از نظر حقوقی در دادگاه‌های خودمان شریک جرم بدانیم، ولی در دادگاه عدل الهی هم چنین خواهد بود؟ به هر حال عذرخواهی صریح و کوشش برای تقلیل خسارت به مردم حداقل انتظار عمومی از آنان است.

به گفته این نماینده سابق تهران، مورد کاسپین انتقاد بیشتری را برمی‌انگیزد؛ چرا که این مؤسسه با جواز رسمی بانک مرکزی خلق شده است و بانک مرکزی می‌بایست با دلواپسی حاصل از شکست‌های پیشین، گام‌به‌گام تحولات را رصد می‌کرد که بعد از سالی به مردم اعلام نکند که باز پول و سرمایه‌تان در محاق قرار گرفته است.

  • حل مشکل پدیده شاندیز

تازه‌ترین خبر از پرونده پدیده شاندیز اینکه معاون هماهنگی امور اقتصادی وزارت کشور گفت: تمامی مشکلاتی که پروژه پدیده را متوقف کرده بود، رفع شده و هم‌اکنون هیچ مشکلی برای آغاز دوباره عملیات اجرایی این پروژه وجود ندارد. به گزارش ایسنا، بابک دین پرست تشکیل کنسرسیوم بانکی را هم اقدامی بسیار دشوار و بزرگ دانست و گفت:

این موضوع هم امروز به سرانجام رسیده و گزارش‌های فنی، مالی و اقتصادی پروژه تهیه و به کنسرسیوم مرکب از ۶بانک با محوریت و عاملیت بانک صادرات ارائه شده و مباحث اختلافی با شهرداری شاندیز، ثبت اسناد و سازمان امور مالیاتی تعیین تکلیف شده است. وی اضافه کرد: امروز از نظر هیأت‌مدیره شرکت پدیده و ستاد تدبیر استان همه اطلاعات مورد نیاز برای تخصیص و پرداخت تسهیلات ۵هزار میلیارد ریالی کنسرسیوم به شرکت پدیده ارائه شده و مشکلی وجود ندارد.


بهمن ۲۷ام, ۱۳۹۵ | 16 views | دسته: تازه ها IT
002.gif (468×60)

مهندس مرادی

مهندس مرادی

محمود رضا مرادی هستم - از سال 78 فعالیت خود را در حوزه رایانه آغاز کردم در حال حاضر یکی از نویسندگان پایگاه فناوری اطلاعات فارس می باشم
آخرین مطالب ارسالی