تمامی پرداخت های درگاه پی لاین مبلغ کارمزد به مبلغ کل اضافه میگردد

خدمات

لیست خدمات

وبمستر

خدمات وبمستر

فروشگاه

002.gif (468×60)

فیلترینگ؛ نسخه والدین

فناوری اطلاعات فارس :فیلترینگ؛ نسخه والدین

با این حال در بسیاری از موارد این موضوع قابل کنترل نیست؛ مثلا برای بچه‌ها محتوای مناسب و نامناسب چندان قابل تشخیص نیست، به همین‌خاطر هم بسیاری از شرکت‌های بزرگ نرم‌افزاری امکاناتی را مهیا کرده‌اند تا والدین بتوانند به‌وسیله آنها بر رفتار کودکان خود در فضای مجازی نظارت بیشتری داشته باشند؛ به‌طور مثال شرکت مایکروسافت در نرم‌افزار ویندوز امکاناتی را به همین منظور برای والدین مهیا کرده که بسیاری از ما والدین ایرانی حتی از آنها خبر نداریم. این امکانات پاسخی است به نیازهای والدین در همه جای دنیا و نشان می‌دهد که موضوع فیلترینگ و نظارت بر رفتار کودکان در فضای مجازی در همه جای دنیا امری مسلم، مهم و لازم است؛ اگرچه کافی نیست. ویژگی کنترل والدین یا parental control که در ویندوز ۸ با نام family safty قرار داده شده، از نسخه‌های قبل بسیار به‌روز‌تر و با قابلیت‌های بیشتری پیکربندی شده است. از امکانات family safty می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تنظیم سطح فیلترینگ برای بازدید از وب‌سایت‌ها: با استفاده از این گزینه می‌توانید سطح دسترسی به وب‌سایت‌های مختلف را تغییر دهید، به‌طوری که امکان دسترسی به برخی سایت‌ها از طریق کامپیوتر فرزندانتان وجود نداشته باشد. حتی می‌توانید امکان دانلود فایل را ببندید و یا امکان جست‌وجوی ایمن (safe search) را روی کامپیوتر قرار دهید. با استفاده از جست‌وجوی ایمن، هنگامی که فرد مطلبی را جست‌وجو می‌کند، نتایج این جست‌وجو فقط از سایت‌های امن انجام می‌شود و نتایج مربوط به افراد بزرگسال از این جست‌وجو حذف می‌شود.

محدودکردن دسترسی به نصب اپلیکیشن: در این بخش می‌توانید دسترسی فرزندتان به بازی‌های رایانه‌ای را مشخص کنید تا از انجام بازی‌هایی که مناسب سن او نیست، جلوگیری شود. همچنین اگر تشخیص می‌دهید که فرزندتان نباید به برخی برنامه‌های کامپیوتری دسترسی داشته باشد، می‌توانید اجازه دسترسی این برنامه‌ها را مطابق میل خود تنظیم کنید.

تعیین محدودیت زمانی: شما می‌توانید با توجه به اوقات فراغت و روزهای امتحان و درس، کامپیوتر فرزندتان را به‌گونه‌ای تنظیم کنید که در دوره زمانی که خودتان تعیین می‌کنید روشن بماند و پس از اتمام وقت، اتوماتیک خاموش شود. در این قسمت پس از اتمام مجموع مدت زمان تعیین‌شده برای استفاده از کامپیوتر در طول روز، کامپیوتر خاموش و دیگر روشن نمی‌شود.

ارسال گزارش فعالیت‌های انجام‌شده به والدین: در این قسمت شما می‌توانید به‌صورت روزانه و از طریق ایمیل خود، گزارش تمام وب‌سایت‌ها، بازی‌ها و قسمت‌‌های مختلف کامپیوتر و… را که کودکتان در طول روز از آن استفاده کرده است، دریافت کنید.


بهمن ۲۸ام, ۱۳۹۵ | 21 views | دسته: تازه ها IT، علمی
002.gif (468×60)

مهندس مرادی

مهندس مرادی

محمود رضا مرادی هستم - از سال 78 فعالیت خود را در حوزه رایانه آغاز کردم در حال حاضر یکی از نویسندگان پایگاه فناوری اطلاعات فارس می باشم
آخرین مطالب ارسالی