تمامی پرداخت های درگاه پی لاین مبلغ کارمزد به مبلغ کل اضافه میگردد

خدمات

لیست خدمات

وبمستر

خدمات وبمستر

فروشگاه

002.gif (468×60)

امنیت موبایل ترامپ، نگرانی جدید دموکرات‌ها

فناوری اطلاعات فارس :امنیت موبایل ترامپ، نگرانی جدید دموکرات‌ها

براساس گزارش CNN، دو سناتور دموکرات به نام‌های تام کارپر و کلیر مک‌کسکیل با ارسال نامه‌ای به وزارت دفاع آمریکا این پرسش را مطرح کرده‌اند که آیا دونالد ترامپ از یک اسمارت‌فون رمزگذاری شده و ایمن استفاده می‌کند یا اینکه همچنان گوشی شخصی و معمولی خود را به دست می‌گیرد؟

در این نامه آمده‌است:تهدید‌های امنیت ملی به واسطه نفوذ به اسمارت‌فونی که توسط مقام ارشدی مانند رئیس جمهور ایالات متحده مورد استفاده قرار می‌گیرد،‌ بسیار قابل توجه است. در این نامه به گزارش‌های متعددی اشاره کرده‌است که در آن ادعا شده ترامپ همچنان از گوشی اندرویدی قدیمی و ناایمن خود استفاده می‌کند.

بسیاری از توئیت‌هایی که ترامپ از پس از به قدرت رسیدن از حساب شخصی‌اش @RealDonaldTrump منتشر می‌کند علاومت توئیتر برای اندروید را نیز به همراه دارد. 

به گفته سناتورها نگرانی اصلی این است که هکرها بتوانند به گوشی ناایمن نفوذ کرده و قابلیت ضبط صدا و تصویر را در آن فعال کنند و یا ابزارهای موقعیت‌یاب و ردیاب اطلاعات روی آن نصب کنند.

در ادامه این نامه نوشته شده‌است اگرچه برقراری ارتباط الکترونیکی برای رئیس‌جمهور از اهمیت بالایی برخوردار است، اما مهمتر این است که این ارتباطات به شکلی ایمن انجام می‌گیرد و اطلاعات ریاست جمهوری به بیرون نشت پیدا نمی‌کند.

این دو سناتور که از اعضای کمیته امور دولتی و امنیت داخلی کشور هستند همچنین می‌خواهند از ذخیره‌سازی و آرشیو شدن آنچه ترامپ در گوشی خود انجام می‌دهد اطمینان حاصل شود: دفتر ملی بایگانی و اسناد آمریکا باید براساس قانون ثبت ریاست‌جمهوری آرشیو کردن توئیت‌های رئیس‌جمهور را مد نظر قرار دهد و با هدف تاریخ‌نگاری به خوبی آنها را ثبت،‌نگهداری و حفظ کند.

ترامپ، یا ادمین‌های ترامپ تاکنون ده‌ها توئیت را از حساب کاربری شخصی وی روی توئیتر ارسال کرده‌اند که در آخرین آن نیز واژه Played به اشتباه Playef نوشته شده‌بود.


بهمن ۲۸ام, ۱۳۹۵ | 14 views | دسته: تازه ها IT، علمی
002.gif (468×60)

مهندس مرادی

مهندس مرادی

محمود رضا مرادی هستم - از سال 78 فعالیت خود را در حوزه رایانه آغاز کردم در حال حاضر یکی از نویسندگان پایگاه فناوری اطلاعات فارس می باشم
آخرین مطالب ارسالی