تمامی پرداخت های درگاه پی لاین مبلغ کارمزد به مبلغ کل اضافه میگردد

خدمات

لیست خدمات

وبمستر

خدمات وبمستر

فروشگاه

002.gif (468×60)

۲۵ فروردین؛ گزارش نماز جمعه

فناوری اطلاعات فارس :۲۵ فروردین؛ گزارش نماز جمعه

به گزارش ایسنا، آیت‌الله کاظم صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری گفت: امید داریم شاهد حضور حداکثری مردم در سر صندوق‌های رای و اعلام بیعت مجدد با نظام اسلامی باشیم.

وی با بیان اینکه انتخابات هم حق و هم تکلیف است در این باره ادامه داد: حق از این بابت است که این کشور متعلق به همه ما است و تکلیف نیز از این جهت است که انتخابات منهای حضور ما باعث در خطر افتادن کشور و نظام می‌شود.

در بخش اول خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران در توضیح آیه کریمه «ایاک نعبد و ایاک نستعین»، گفت: با اینکه ایاک از نظر ادبی مفعول است و در عربی فعل و فاعل مقدم بر مفعول هستند اما در این آیه کریمه می‌گوییم تو را و فقط تو را عبادت می‌کنیم و فقط از تو کمک می‌خواهیم. تو را در اینجا مقدم بر عبادت است که نکته آن این است که در مکتب عشق، عرفان و محبت که از امتیازات اسلام بر دیگر ادیان است انگیزه عبادت می‌تواند ترس از عذاب الهی باشد. بعضی گناهان عامل ممنوعیت استجابت گناه است و نمی‌گذارد عبادت به مرحله قبول برسد.

وی با بیان اینکه زمین و زمان و عرش و ملکوت ملجا هستند انسان عاشقی که نماز می‌خواند در مکتب عشق هیچ چیز جز خدا برای او مطرح نیست و تنها مسأله برای او عشق به معشوق است. نمازی که اسلام از ما می‌خواهد نماز عاشقانه و عارفانه است.

صدیقی با اشاره به صحبت‌های فرمانده نیروی زمینی ارتش در پیش خطبه‌های این هفته نماز جمعه گفت: جهاد در اسلام از ارکان و خیمه سرافرازی است. جهاد دری از درهای هشتگانه بهشت است که باب المجاهدین و باب اختصاصی است. این باب ایثار و ازخودگذشتگی و از همه چیز عبور کردن است و تنها دری است که در بهشت ایست و بازرسی ندارد و خداوند این در را برای خاصه اولیای خود باز کرده است.

وی با تقسیم‌بندی انواع مجاهدت‌ها گفت: در رأس همه مجاهدات جهاد فرهنگی قرار دارد چرا که تا ابد خداوند از بندگانش می‌خواهد که دین‌شناس باشند. دین دفترچه راهنمای انسان است و مقصد خود را نمی‌داند چگونه می‌توان گفت او انسان است. خداوند فهم و دریافت و ابلاغ دین را از مومنان خود می‌خواهد. دین اسلام دین انسان‌شناسی، خداشناسی و معادشناسی است که قرآن آن معجزه و برنامه‌هایش بهترین برنامه‌ها برای هدایت بشر است.


فروردین ۲۶ام, ۱۳۹۶ | 12 views | دسته: مذهبی
002.gif (468×60)

مهندس مرادی

مهندس مرادی

محمود رضا مرادی هستم - از سال 78 فعالیت خود را در حوزه رایانه آغاز کردم در حال حاضر یکی از نویسندگان پایگاه فناوری اطلاعات فارس می باشم
آخرین مطالب ارسالی