تمامی پرداخت های درگاه پی لاین مبلغ کارمزد به مبلغ کل اضافه میگردد

خدمات

لیست خدمات

وبمستر

خدمات وبمستر

فروشگاه

002.gif (468×60)

آشنایی با عید پاک در روسیه

فناوری اطلاعات فارس :آشنایی با عید پاک در روسیه

پیروان آیین مسیحیت بر این باورند که در این روز عیسی مسیح پس از اینکه به صلیب کشیده شده بود دوباره زنده شد و برخاست و در واقع این روز را رستاخیز مسیح می‌نامند.

۴۰ روز قبل از این عید، روزه مسیحیان آغاز می‌شود، آنها در این مدت خوردن گوشت، غذاهای چرب و غیر گیاهی را ممنوع می‌کنند، بنابراین به لحاظ عبادی، عید پاک پس از یک دوره چهل روزه توبه و روزه قرار دارد که «چلّه روزه» نامیده می‌شود.

در کلیسای ارتدوکس آخرین یکشنبه‌ پیش از «چلّه روزه» به طلب بخشایش اختصاص دارد. مردم در حالی که عمیقاً به یکدیگر تعظیم می‌کنند، از یکدیگر طلب بخشش می‌کنند.

پس از آن مراسم یکشنبه‌ نخل، پنج‌شنبه‌ مقدس و در نهایت جمعه‌ نیک برگزار می‌شود. در آخرین روز یعنی شب عید «پاک» مراسم عبادت و نیایش در کلیسا تا سپیده دم ادامه می‌یابد و با ظهور سپیده‌دم و زدودن تاریکی شب و اتمام مراسم روزه، سرور و شادی آغاز می‌شود و مومنان همراه با مسیح از مرگ به زندگی گام می‌نهند.

جشن این عید یک جشن خانوادگی است که در آن مهمانان حضور ندارند. رومیزی سفیدی روی میز پهن می‌شود و بر روی آن تخم مرغ‌های رنگ آمیزی شده، کولیچ (نانی استوانه ای شکل) از خمیر و پاسکا، غذای شیرین از ماست چکیده و کشمش که در کلیسا تطهیر شده، قرار می‌گیرد.

برگزاری مراسم عید پاک پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در روسیه رواج فراوانی پیدا کرد، مردم روسیه با شادی و تبریک به یکدیگر رستاخیز حضرت مسیح را جشن می‌گیرند و این روز که سمبل پیروزی زندگی بر مرگ می‌باشد، در سراسر روسیه بعنوان روز شادی و سرور شناخته می‌شود.

منبع: کانال رسمی مهدی سنایی سفیر ایران در روسیه


فروردین ۲۸ام, ۱۳۹۶ | 18 views | دسته: مذهبی
002.gif (468×60)

مهندس مرادی

مهندس مرادی

محمود رضا مرادی هستم - از سال 78 فعالیت خود را در حوزه رایانه آغاز کردم در حال حاضر یکی از نویسندگان پایگاه فناوری اطلاعات فارس می باشم
آخرین مطالب ارسالی