تمامی پرداخت های درگاه پی لاین مبلغ کارمزد به مبلغ کل اضافه میگردد

خدمات

لیست خدمات

وبمستر

خدمات وبمستر

فروشگاه

002.gif (468×60)

طلا، جهانی گران شد

فناوری اطلاعات فارس :طلا، جهانی گران شد

از بازار جهانی طلا خبر می‌رسد که این فلز گرانبها در معاملات روز دوشنبه تحت‌تأثیر ضعیف‌ شدن ارزش دلار و تقاضای سرمایه‌گذاران برای خرید این فلز ارزشمند به‌عنوان دارایی امن در برابر تنش‌های ژئوپلتیکی فزاینده، به بالاترین قیمت در ۵ ماه اخیر صعود کرد.
به گزارش ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور نیم‌درصد افزایش یافت و به ۱۲۹۱دلار رسید.

درحالی‌که اوایل معاملات تا سطح ۱۲۹۵دلار صعود کرده بود. بهای معاملات این بازار هفته گذشته ۲٫۵درصد افزایش داشت که بزرگ‌ترین رشد هفتگی از ژوئن سال گذشته بود. در بازار نیویورک هم هر اونس طلا برای تحویل در ژوئن ۰٫۴درصد افزایش یافت و حتی به ۱۲۹۳دلار رسید.

به‌گفته ادوارد مایر، تحلیلگر بازارهای بین‌المللی، طلا احتمالا تا زمان ریاست‌جمهوری فرانسه قوی خواهد ماند، درحالی‌که تنش‌ها در کره‌شمالی هم بازارها را مضطرب نگه خواهد داشت. همچنین خوش‌بینی سرمایه‌گذاران به طلا نشان می‌دهد شمار قراردادهای خرید طلا در بازار معاملات آتی نیویورک برای دومین هفته متوالی افزایش یافته است.

خبر دیگر اینکه ذخیره طلا در بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت حمایت طلا در جهان روز پنجشنبه بیش از ۶ تن افزایش داشت که بزرگ‌ترین افزایش یکروزه در یک‌ماه اخیر گزارش شده است.

  • افزایش فروش سکه در انگلیس

آمار منتشر شده حاکی است که رشد تقاضا برای فلزات گرانبها در بازار بریتانیا موجب شده است تا فروش سکه طلا در این کشور در ۳ماه نخست امسال بیش از ۲۰درصد افزایش یابد. به گزارش بلومبرگ، کریس هاوارد از تحلیلگران جهانی تأکید کرد: ما شاهد فروش چشمگیری در همه بازارهای اروپایی به‌خصوص آلمان و بریتانیا بودیم. به‌نظر می‌رسد نگرانی‌های مربوط به تنش‌های سیاسی در عرصه بین‌المللی تأثیر زیادی بر افزایش فروش سکه طلا در بریتانیا داشته است. از سوی دیگر، تأکید ترامپ بر کاهش ارزش دلار و تنش در روابط آمریکا با روسیه و کره‌شمالی تأثیر مهمی بر افزایش تقاضای طلا داشته است.

  • ۲عامل گرانی طلا در ایران

رئیس اتحادیه طلا و جواهر کشور افزایش قیمت انواع مسکوکات طلا در بازار داخلی را ناشی از رشد قیمت جهانی اونس طلا و افزایش تقاضای داخلی اعلام کرد. به گزارش ایرنا، آیت محمدولی افزود: قیمت جهانی اونس طلا در روزهای گذشته متاثر از برخی تنش‌های جهانی بین بعضی دولت‌ها سیر صعودی داشته است.

به‌گفته این مقام مسئول، وی همچنین با اشاره به میزان عرضه و تقاضای داخلی طلا و انواع سکه، به‌دلیل اعیاد‌ماه رجب و پس از آن‌ماه شعبان، خاطرنشان کرد: به‌طور طبیعی تقاضا برای انواع سکه به‌ویژه نیم و ربع برای عیدی دادن در این ایام بالا می‌رود و همین مسئله افزایش قیمت این مسکوکات را رقم زده است. محمدولی تصریح کرد: بخشی از افزایش قیمت‌ها نیز به نحوه عملکرد بانک‌های ضرب‌کننده سکه بر می‌گردد و از آنجایی که اقتصادی می‌اندیشند، در بازار به نسبت آشفته کنونی با کم و زیاد کردن عرضه به‌دنبال جبران برخی هزینه‌های خود هستند.

  • آخرین نوسان قیمت سکه و طلا

تا ساعت ۱۸دیروز هر گرم طلای ۱۸عیار در بازار داخلی ایران، ۱۱۸هزار و ۸۵۰تومان قیمت خورد و هر سکه بهار آزادی طرح جدید با ۵۵۰۰تومان افزایش، یک میلیون و ۲۲۸هزار تومان، هر نیم سکه با ۳هزار و ۵۰۰تومان افزایش ۷۰۳هزار تومان و هر ربع سکه هم با هزار تومان رشدبه قیمت ۳۸۸هزار و ۵۰۰تومان دادوستد شد. این در حالی بود که در بازار ارز ثبات قیمت‌ها حکمفرما بود و هر دلار آمریکا ۳۷۵۵تومان و هر یورو ۴۰۵۹تومان به‌صورت نقدی خرید و فروش شد.


فروردین ۲۹ام, ۱۳۹۶ | 5 views | دسته: تازه ها IT
002.gif (468×60)

مهندس مرادی

مهندس مرادی

محمود رضا مرادی هستم - از سال 78 فعالیت خود را در حوزه رایانه آغاز کردم در حال حاضر یکی از نویسندگان پایگاه فناوری اطلاعات فارس می باشم
آخرین مطالب ارسالی