تمامی پرداخت های درگاه پی لاین مبلغ کارمزد به مبلغ کل اضافه میگردد

خدمات

لیست خدمات

وبمستر

خدمات وبمستر

فروشگاه

002.gif (468×60)

ضرورت ایجاد بورس یکپارچه معاملاتی مسکن

فناوری اطلاعات فارس :ضرورت ایجاد بورس یکپارچه معاملاتی مسکن

در این گذر، بورس مسکن که در گذشته مورد مناقشات برخی از اصحاب بازار سرمایه، مجلس، وزارت راه و شهر‌سازی‌ و اتحادیه مشاوران املاک قرار گرفته بود را بایستی آغاز راه ایجاد شفافیت در معاملات مسکن و خروج از نوسانات غیرمعقول قیمت در این حوزه دانست که با تعامل بیشتر این نهادها با یکدیگر برای ایجاد بازار کارا در حوزه معاملات مسکن فراهم خواهد شد.

تا جایی که ایجاد تعادل و شفافیت در انجام معاملات و فراهم کردن رفاه اجتماعی برای مردم در شرایطی که یکی از دغدغه‌های اصلی آنها به‌خصوص اقشار کم‌درآمد، مسکن است، به‌دست فراموشی سپرده نشود. بر این اساس با تعامل و همکاری نهادهای مذکور و به دور از تقابل می‌توان به ایجاد یک تحول انقلابی در حوزه معاملات مسکن دست‌یافت در غیراین صورت بایستی با بازار ناکارایی که نفع آن تنها برای واسطه‌گران و سودجویان است روبه‌رو خواهیم شد.

لازم به ذکر است که برای اجرای این مهم، وجود یک آیین‌نامه معاملاتی بومی‌سازی‌ شده فی‌مابین نهادهای مذکور در راستای بومی‌سازی‌ نحوه اجرای عملیات این بازار برای کشف قیمت واقعی معاملات لازم و ضروری است، بدین معنا که انجام عملیات یادشده به‌دور از آزمون و خطا باشد. به این معنا که نقش و وظایف هر نهاد مربوطه در آن به‌طور صریح مشخص و زمینه اعتماد‌سازی‌ برای کسانی که در این بازار وارد می‌شوند کاملا فراهم شود،

چرا که امنیت در سرمایه‌گذاری یکی از مهم‌ترین شرایط حضور سرمایه‌گذاران در هر بازار است. گفتنی است، ایجاد یک سیستم یکپارچه معاملاتی مسکن با توجه به رشد نوآوری و تکنولوژی در عرصه نوین می‌تواند به‌عنوان گزینه‌ای مؤثر و کارآمد، هزینه‌های فرصت از دست‌رفته برای مشتریان را پوشش داده و صرفه‌جویی در هزینه، زمان و غیره را برای وی فراهم آورد.

  • دبیر کمیسیون اقتصادی انبوه‌سازان مسکن تهران

فروردین ۲۹ام, ۱۳۹۶ | 4 views | دسته: تازه ها IT
002.gif (468×60)

مهندس مرادی

مهندس مرادی

محمود رضا مرادی هستم - از سال 78 فعالیت خود را در حوزه رایانه آغاز کردم در حال حاضر یکی از نویسندگان پایگاه فناوری اطلاعات فارس می باشم
آخرین مطالب ارسالی