تمامی پرداخت های درگاه پی لاین مبلغ کارمزد به مبلغ کل اضافه میگردد

خدمات

لیست خدمات

وبمستر

خدمات وبمستر

فروشگاه

002.gif (468×60)

ساختار متفاوت، بازی‌های تماشاگرپسند

فناوری اطلاعات فارس :ساختار متفاوت، بازی‌های تماشاگرپسند

ماجرای نیمروز فیلمی است با معیارهای سازندگان خود و ساختاری دارد که توانسته تماشاگر امروز را صرف‌نظر از ابعاد تاریخی و حتی سیاسی آن جذب کند. تبلیغات تصویری و شهری فیلم هم متفاوت است و برای تماشاگر جذابیتی خاص دارد. ساختار ماجرای نیمروز در سینمای امروز ایران کاملا متفاوت است و کارگردان علاوه بر بازسازی و مستندسازی مناسب، توانسته از عهده نگارش فیلمنامه هم بربیاید.

ماجرای نیمروز در ژانر و مضمون، بیشتر یک فیلم پلیسی است تا اینکه خود را به‌عنوان یک اثر سیاسی معرفی کند. فیلم صرف‌نظر از حواشی سیاسی که در آن دیده می‌شود و مقطعی از تاریخ معاصر ایران را با رویدادهای خاص نشان می‌دهد، می‌تواند در ژانر پلیسی قرار بگیرد. ورود فیلم‌هایی چون ماجرای نیمروز و کارهایی شبیه و نظیر آن که تلفیقی از ژانرهای پلیسی و سیاسی با شالوده تاریخی هستند، نویدبخش است.

این نوع فیلم‌ها در سینمای ایران کمتر دیده شده و اگر خوب ساخته شوند، برای مخاطب جذاب هستند. شاید مشابه این نوع فیلم‌ها را در آثار دهه ۵۰ آمریکای لاتین بتوان سراغ گرفت اما وزنه ایدئولوژیکی آن فیلم‌ها سنگین‌تر بود. ضمن اینکه صرف ساخته شدن فیلم‌های این‌چنینی یک اتفاق خوب در سینمای ایران به‌حساب می‌آید. دیر نیست آن روزها که پرداختن به این مضامین و دورانی خاص از تاریخ معاصر ایران با پرهیز و مقاومت همراه بود.

کارگردان در ماجرای نیمروز به‌خوبی بازیگران خود را برگزیده است؛ ‌چه آنها که در سینما چندان شناخته‌شده نیستند و چه بازیگران سرشناس که در نقش‌های خود به‌خوبی فرورفته و آن را برای تماشاگر باورپذیر کرده‌اند. با وجود حضور برخی بازیگران فیلم‌ها و سریال‌های طنز، مخاطب ابتدا خود را برای دیدن لحظه‌های طنز آماده می‌کند اما بازیگران نقش‌هایی کاملا جدی بازی می‌کنند. بازی بازیگران ماجرای نیمروز کاملا متفاوت و برای تماشاگر سینما جذاب است. تماشاگر در واقع در حال دیدن یک فیلم به معنای واقعی کلمه سینمایی است و انتظاری که از بازیگران دارد، برآورده می‌شود.

  • منتقد

فروردین ۳۱ام, ۱۳۹۶ | 11 views | دسته: هنر
002.gif (468×60)

مهندس مرادی

مهندس مرادی

محمود رضا مرادی هستم - از سال 78 فعالیت خود را در حوزه رایانه آغاز کردم در حال حاضر یکی از نویسندگان پایگاه فناوری اطلاعات فارس می باشم
آخرین مطالب ارسالی