تمامی پرداخت های درگاه پی لاین مبلغ کارمزد به مبلغ کل اضافه میگردد

خدمات

لیست خدمات

وبمستر

خدمات وبمستر

فروشگاه

002.gif (468×60)

جوان‌ها را دست‌کم نگیریم

فناوری اطلاعات فارس :جوان‌ها را دست‌کم نگیریم

به مسائل مهم و اساسی نمی‌اندیشند و خلاصه اینکه جوان هم جوان‌های دیروز. باتوجه به اینکه به‌واسطه تدریس مدام با جوان‌ها در تماس هستم باید به این نکته اشاره کنم که چنین تصوری ریشه در واقعیت ندارد. ضمن اینکه افکار جوانان و راندنشان با چوب کم‌سوادی درنهایت به ضرر آینده کشور تمام می‌شود.

این تصور که هر آنچه در گذشته وجود داشته مطلوب و هرچه مربوط به امروز است نامطلوب است، دیدگاهی است که واپس‌گرایی را ترویج می‌دهد و واقعیت را انکار می‌کند. مثال‌هایی هم که گاهی زده می‌شود و مصادیقی چون کاهش تیراژ کتاب الزاما نمی‌تواند دلیل این باشد که نسل جوان علاقه‌ای به مطالعه نشان نمی‌دهد. شاید بتوان گفت شیوه دریافت اطلاعات تغییر کرده و جوانی که ممکن است خیلی کم کتاب بخواند، اطلاعات مورد نیازش را با اینترنت به‌دست بیاورد.

با این توضیح که جوان امروز به‌مراتب باهوش‌تر و خلاق‌تر از جوان دیروز است. خوشبختانه ما با نسل جوانی مواجهیم که ضریب هوشی‌شان به‌شدت بالاست. کنش‌مند و پرسشگر هستند و هر چیزی را به‌راحتی قبول نمی‌کنند. در کشوری که با انبوهی از بحران‌ها و مشکلات مواجه است، این نسل جوان هوشمند و خلاق است که می‌تواند نقطه اتکا باشد. آینده این سرزمین را همین جوان‌ها خواهند ساخت. جوان‌هایی که برخلاف تصور عده‌ای اهل کسب دانش هستند و با توانایی‌هایی که دارند می‌توانند روزهای بهتری برای این سرزمین رقم بزنند.

  • نویسنده و کارگردان سینما

فروردین ۳۱ام, ۱۳۹۶ | 11 views | دسته: هنر
002.gif (468×60)

مهندس مرادی

مهندس مرادی

محمود رضا مرادی هستم - از سال 78 فعالیت خود را در حوزه رایانه آغاز کردم در حال حاضر یکی از نویسندگان پایگاه فناوری اطلاعات فارس می باشم
آخرین مطالب ارسالی