تمامی پرداخت های درگاه پی لاین مبلغ کارمزد به مبلغ کل اضافه میگردد

خدمات

لیست خدمات

وبمستر

خدمات وبمستر

فروشگاه

002.gif (468×60)

کمبود مسکن داریم

فناوری اطلاعات فارس :کمبود مسکن داریم

فردین یزدانی، مدیر علمی طرح جامع مسکن با اشاره به اینکه کشور کمبود مسکن دارد، گفت: نتایج منتشر شده از سرشماری نفوس و مسکن سال۹۵ نیز پیش‌بینی‌های انجام شده در طرح جامع مسکن را تأیید می‌کند. او با تأکید بر اینکه این کمبود مربوط به مسکن‌ مورد نیاز برای اقشار کم‌درآمد است، گفت:

عدد درج‌شده درخصوص تولید سالانه ۹۰۰هزار واحد مسکونی نیز به‌طور کامل به تولید مربوط نیست و بخشی از این برآورد به واحدهای مسکونی نوسازی‌شده مربوط می‌شود. ضمن اینکه در شرایط فعلی، کشور به تولید بیش از ۹۰۰هزار واحد مسکونی نیاز ندارد و این میزان تولید، به شرط بهبود قدرت خرید متقاضیان محقق خواهد شد.

به گزارش فارس، مدیرعلمی طرح جامع مسکن با رد اینکه وجود ۲٫۵میلیون واحد مسکونی خالی، ناشی از پایین‌بودن قدرت خرید است، اظهار کرد: بیشترین آمار خانه‌های خالی، مربوط به واحدهای لوکس است و به‌دلیل زیاد بودن شکاف درآمدی و طبقه‌بندی درآمدی در ایران، اقشاری که به‌راحتی بتوانند این واحدها را خریداری کنند، کم هستند.

یزدانی خاطرنشان کرد: قدرت خرید متقاضیان طی ۳سال گذشته به‌دلیل رکود حاکم بر بازار و کنترل تورم تا حدودی بهتر شده است اما باید باز هم تقویت شود. یزدانی در پاسخ به این سؤال که آیا رشد قیمت مسکن که این روزها مشاوران املاک مطرح می‌کنند، امکان‌پذیر است یا نه، گفت: قدرت خرید متقاضیان در آن حدی نیست که قیمت مسکن بخواهد افزایش یابد؛ بنابراین در بدترین حالت قیمت مسکن بیش از ۱۵درصد رشد نخواهد کرد که البته این عدد هم قطعا محقق نخواهد شد.

  • اعلام آمادگی برای تأمین زمین مسکن اجتماعی

مدیر علمی طرح جامع مسکن اعتقاد دارد که کمبود مسکن کشور مربوط به مسکن اقشار کم‌درآمد است. در این میان، هیأت دولت مصوب کرده است که سالانه تا چشم‌انداز ۱۴۰۰، تسهیلات حمایتی یا بلاعوض مربوط به ساخت، خرید و رهن و اجاره ۱۰۰هزار واحد مسکن اجتماعی و حمایتی پرداخت شود که از این میزان، سالانه ۱۰هزار فقره تسهیلات به ساخت مسکن اجتماعی برای اقشار کم‌درآمد تعلق خواهد داشت.

در این زمینه، فردین شاکری، مدیرکل امور نظارت‌ عالی فنی پروژه‌های سازمان ملی زمین و مسکن می‌گوید: این سازمان در راستای تحقق اهداف طرح جامع مسکن، آماده تأمین زمین مورد نیاز برای ۱۰۰هزار واحد مسکونی در قالب مسکن اجتماعی است. شاکری می‌افزاید: در طرح مسکن اجتماعی قرار است سالانه ۱۰هزار واحد مسکونی برای اقشار کم‌درآمد در کشور احداث شود و برای همین منظور در بودجه سال۹۶ اعتباراتی برای این واحدها از طریق تسهیلات بانکی و کمک‌های بلاعوض پیش‌بینی شده است. او اظهار می‌کند: سازمان ملی زمین و مسکن در قالب پروژه‌های مشارکتی در تلاش است تا بتواند تأثیر مناسبی بر تأمین مسکن و تولید واحدهای غیرمسکونی بگذارد و به رونق مسکن در کشور جامه عمل بپوشاند.


فروردین ۳۱ام, ۱۳۹۶ | 18 views | دسته: تازه ها IT
002.gif (468×60)

مهندس مرادی

مهندس مرادی

محمود رضا مرادی هستم - از سال 78 فعالیت خود را در حوزه رایانه آغاز کردم در حال حاضر یکی از نویسندگان پایگاه فناوری اطلاعات فارس می باشم
آخرین مطالب ارسالی