خدمات

لیست خدمات

وبمستر

خدمات وبمستر

فروشگاه

شنبه ۲ اردیبهشت | آخرین قیمت‌ها از بازار طلا و ارز
شنبه ۲ اردیبهشت | آخرین قیمت‌ها از بازار طلا و ارز

به گزارش ایسنا، هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز نزدیک به ۱۱۸ هزار تومان عرضه می‌شود. همچنین نیم سکه و ربع سکه به ترتیب ۶۹۴ و ۳۸۲ هزار تومان است.

از سوی دیگر هر اونس طلا برای معاملات در بازارهای جهانی در آستانه ۱۲۸۵ دلار قرار گرفته است.

در بازار ارز دلار آمریکا ۳۷۴۸ تومان، یورو ۴۰۶۵ تومان، پوند انگلستان ۴۷۸۳ تومان و لیر ترکیه ۱۰۵۲ تومان داد و ستد می‌شود. همچنین دلار مبادله‌ای در بازار امروز ۳۲۴۳ تومان از سوی بانک مرکزی قیمت‌گذاری شده است.

لازم به ذکر است که قیمت‌ها در بازار آزاد در طول روز نوسانی بوده و ثابت نیست و جدول زیر بر اساس آخرین قیمت‌ها تا لحظه مخابره گزارش تکمیل شده‌ است.اردیبهشت ۲ام, ۱۳۹۶ | 31 views | دسته: تازه ها IT

اوپک به‌دنبال تمدید توافق کاهش تولید نفت است
اوپک به‌دنبال تمدید توافق کاهش تولید نفت است

به گزارش ایسنا، خبرگزاری رویترز به نقل از یک منبع مطلع از مذاکرات اعلام کرد: کمیته فنی اوپک و غیراوپک پیشنهاد می‌کنند که تولیدکنندگان نفت توافق جهانی برای کاهش عرضه را پس از ماه ژوئن امسال شش ماه دیگر تمدید کنند.

در نشست دیروز (جمعه اول اردیبهشت) کمیته یاد شده در وین اتریش، ارقام مربوط به پایبندی کشورهای متعهد به کاهش تولید نیز بررسی شد.

به گفته یک منبع، سطح پایبندی کشورهای متعهد در ماه مارس امسال در مجموع ٩٨ درصد بوده که نسبت به ماه فوریه سال جاری میلادی بهبود یافته است.

در نشست یاد شده همچنین میزان پایبندی کشورهای عضو اوپک به توافق کاهش تولید بررسی و میزان پایبندی در سطح ١٠٣ درصد اعلام شد که با تازه ترین گزارش ماهانه اوپک همخوانی دارد.اردیبهشت ۲ام, ۱۳۹۶ | 23 views | دسته: تازه ها IT

احتمال صعود طلای جهانی به ۱۳۰۰ دلار
احتمال صعود طلای جهانی به ۱۳۰۰ دلار

به گزارش ایسنا، در نظرسنجی کیتکونیوز از کارشناسان وال استریت، ۱۹ معامله‌گر و تحلیلگر شرکت کردند که از میان آنها، ۱۰ نفر یا ۵۳ درصد افزایش قیمت، هفت نفر یا ۳۷ درصد کاهش قیمت را پیش‌بینی کردند و ۲ نفر یا ۱۱ درصد نظری نداشتند.

در این بین، ۱۲۳۲ نفر در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه‌گذاران شرکت کردند که از میان آنها، ۷۲۳ نفر یا ۵۹ درصد نسبت به افزایش قیمت طلا در هفته جاری خوش‌بین بودند در حالیکه ۳۳۰ نفر یا ۲۷ درصد کاهش قیمت این فلز را پیش‌بینی کردند و ۱۷۹ نفر یا ۱۴ درصد نسبت به جهت حرکت قیمت طلا نظری نداشتند.

در نظرسنجی کیتکونیوز برای هفته گذشته، ۷۵ درصد از کارشناسان وال استریت و ۷۳ درصد از سرمایه‌گذاران افزایش قیمت طلا را پیش‌بینی کرده بودند که نظر درستی بود. قیمت طلا روز جمعه که سرمایه‌گذاران در انتظار دور نخست انتخابات ریاست جمهوری فرانسه بودند، اندکی افزایش یافت. هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد افزایش، در ۱۲۸۴.۶۲ دلار بسته شد و رشد اندکی برای کل هفته نشان داد. هر اونس طلا در بازار معاملات آتی آمریکا با ۰.۴ درصد افزایش، در ۱۲۸۹.۱۰ دلار بسته شد.

از ابتدای سال ۲۰۱۷ تاکنون بدون در نظر گرفتن هفته گذشته، کارشناسان وال استریت ۱۰ بار از ۱۴ بار، افزایش قیمت طلا را به درستی پیش‌بینی کردند که درصد درستی پیش‌بینی آنها را به ۷۱ درصد می‌رساند در حالیکه درستی پیش‌بینی سرمایه‌گذاران با ۸ پیش‌بینی درست در برابر ۶ بار اشتباه، ۵۷ درصد بوده است.

باب هابرکورن، کارگزار کالا در شرکت “آر جی او فیوچرز” به کیتکونیوز گفت: انتخابات فرانسه به همراه ریسک ژئوپلیتیکی باعث خواهد شد طلا در هفته جاری افزایش قیمت بیشتری پیدا کند.

اما اوله هانسن، مدیر استراتژی گالا در ساکسوبانک در میان تحلیلگرانی است که انتظار دارد به دلیل اینکه دور نخست انتخابات فرانسه بدون شگفتی بزرگی برگزار شود، قیمت طلا تغییر چندانی پیدا نکند.

به گفته جوناتان باتلر، تحلیلگر کالا در شرکت میتسوبیشی، خبر مهم در تعطیلات پایان هفته، انتخابات فرانسه خواهد بود و بازار تا حدودی با انتظار برای این رویداد، دست نگه خواهد داشت.

پس از اینکه فرانسه در پی وقوع یک حمله تروریستی در پاریس، نیروهای امنیتی را برای تعطیلات پایان هفته در وضعیت آماده‌باش کامل درآورد، پتانسیل خرید طلا به عنوان دارایی امن وجود دارد.

بارناباس گان، تحلیلگر بانک OCBC سنگاپور انتظار دارد در صورت تشدید تنشهای ژئوپلیتیکی، قیمت طلا در کوتاه مدت به ۱۳۰۰ دلار یا بالاتر از آن صعود کند.

تحلیلگران می‌گویند طلا به دلیل رشد قیمت اخیر، در معرض سودگیری قرار دارد اما عوامل دیگر از قیمت این فلز ارزشمند حمایت خواهند کرد.اردیبهشت ۲ام, ۱۳۹۶ | 27 views | دسته: تازه ها IT

بازار جهانی نفت بیش از گذشته به ثبات رسیده است
بازار جهانی نفت بیش از گذشته به ثبات رسیده است

به گزارش مهر به نقل از رویترز، «الکساندر نواک» گفت: به دنبال کاهش تولید نفت از سوی کشورهای اوپکی و غیراوپکی بازار نفت در حال بهبود است.

وی در مورد چشم‌انداز تمدید توافق اوپک برای نیمه دوم سال جاری میلادی، گفت: این موضوع در ماه آینده میلادی مورد بحث و گفتگو قرار می‌گیرد و این مسئله به نشست وزراء در ماه می بستگی دارد و در حال حاضر به تحلیل شرایط بازار و نیز پیش‌بینی وضعیت آن مشغول هستیم.

«نواک» خاطرنشان کرد که شرایط بازار نفت از اوایل ماه گذشته میلادی به تدریج رو به بهبود است و مقدار مازاد نفت هم باید کاهش پیدا کند؛ ضمن اینکه بازار بیش از پیش در حال ثبات پیدا کردن است و بی‌ثباتی کمتری در بازار دیده می‌شود.

وزیر انرژی روسیه در پایان گفت: قیمت فعلی نفت بیانگر شرایط بازار است و روسیه تا پایان ماه جاری میلادی تولید خود را ۳۰۰ هزار بشکه در روز کاهش می‌دهد.

قرار است بیست و پنجم ماه آینده میلادی نشست اوپکی‌ها و غیراوپکی‌ها برای تصمیم‌گیری در مورد تمدید توافق اوپک در نیمه دوم سال ۲۰۱۷ میلادی (جهت کاهش روزانه ۱.۸ میلیون بشکه تولید نفت) برگزار شود که دو سوم کاهش تولید از سوی اوپکی‌ها اجرا می‌شود.اردیبهشت ۲ام, ۱۳۹۶ | 27 views | دسته: تازه ها IT

دولت ترامپ عمیقا در فکر تحریم سخت‌تر ایران است
دولت ترامپ عمیقا در فکر تحریم سخت‌تر ایران است

مهر به نقل از فایننشال تریبون نوشت: یک مقام ارشد کاخ سفید در ارتباط با سیاست تحریم‌ها می‌گوید: دولت ایالات متحده آماده است تا از ابزارهای سفت و سخت‌تری استفاده کند.

در بین گزینه‌های مد نظر، گسترده کردن دامنه تحریم‌ها برای دربر گرفتن بخش‌های بزرگتری از اقتصاد ایران که با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ارتباط است، وجود دارد.

هنوز هیچ تصمیم نهایی و قطعی توسط دولت یا کابینه اتخاذ نشده است. اما تحلیل‌گران می‌گویند: در برخی موارد باید زودتر تصمیم‌گیری کرد؛ در ۲۵ آوریل ایران و کشورهای ۱+۵ که مذاکرات منجر به توافق هسته‌ای را با تهران انجام دادند، برای بازبینی چهارماهه توافق در وین دیدار خواهند کرد.

این که ریس جمهور ترامپ تصمیم دارد چه نوع برخوردی را در قبال تحریم‌ها و به طور گسترده‌تر در قبال توافق هسته‌ای ایران اتخاذ کند، برای ایالات متحده، ایران و خاورمیانه بسیار حائز اهمیت است. آمریکا برای فشار آوردن به ایران برای کنار گذاشتن نقش منطقه‌ای خود تحت افزایش فشارهای اقتصادی تلاش می‌کند که این مانند یک قمار است و می‌تواند مثل یک شمشیر دولبه عمل کرده و باعث شود جمهوری اسلامی از کنترل خارج شود و یا از توافق هسته‌ای بیرون برود.

تحریم‌های سخت‌تر آمریکا باعث می‌شود حسن روحانی، رییس جمهور ایران مبارزه سخت‌تری برای انتخاب مجدد داشته باشد چرا که وی توافق هسته‌ای را دستاورد مهمی تلقی می‌کند اما برای نشان دادن بهبودهای اقتصادی قابل توجه به ایرانیان تحت فشار است. همچنین تحریم‌های شدیدتر می‌تواند باعث ایجاد فاصله بین واشنگتن و متحدان اروپایی‌اش شود.

ترامپ نیازی به پاره کردن توافق هسته‌ای برای فشار آوردن به ایران ندارد. این توافقنامه یک معاهده نیست و برای دولت‌های امضاءکننده راه‌های گسترده‌ای برای تفسیر عبارت‌ها وجود دارد و دولت ترامپ تلاش خود را به کار می‌گیرد تا تفسیری سخت‌گیرانه‌تری از آن ارائه کند.اردیبهشت ۲ام, ۱۳۹۶ | 22 views | دسته: تازه ها IT

شنبه ۲ اردیبهشت | کاهش قیمت دلار بانکی و رشد ارزش ۲۱ ارز
شنبه ۲ اردیبهشت | کاهش قیمت دلار بانکی و رشد ارزش ۲۱ ارزاقتصاد > تجاری – مالی – همشهری آنلاین:
بانک مرکزی شنبه دوم اردیبهشت‌ماه ارزش برابری ۳۹ ارز عمده را در برابر ریال اعلام کرد که بر مبنای آن ارزش ۲۱ ارز همچون یورو و پوند انگلیس نسبت به پنجشنبه گذشته افزایش و در مقابل قیمت ۱۳ ارز از جمله دلار آمریکا کاهش یافت؛ پنج ارز نیز تغییری نداشت.
به گزارش ایرنا، هر دلار آمریکا با یک ریال افت قیمت نسبت به ۳۱ فروردین، ۳۲,۴۳۹ ریال، هر پوند انگلیس با رشد ۹۹ ریالی ۴۱,۵۷۴ ریال و هر یورو با ۲۹ ریال افزایش ۳۴,۷۹۱ ریال ارزش‌گذاری شد.

در بانک مرکزی ارزش فرانک سوییس ۳۲,۵۷۷ ریال، کرون سوئد ۳,۶۰۵ ریال، کرون نروژ ۳,۷۴۱ ریال، کرون دانمارک ۴,۶۸۰ ریال، روپیه هند ۵۰۲ ریال، درهم امارات متحده عربی ۸,۸۳۲ ریال، دینار کویت ۱۰۶,۴۷۶ ریال، یکصد روپیه پاکستان ۳۰,۹۵۲ ریال، یکصد ین ژاپن ۲۹,۷۳۹ ریال، دلار هنگ کنگ ۴,۱۷۲ ریال، ریال عمان ۸۴,۲۵۹ ریال، دلار کانادا ۲۴,۰۳۳ ریال، راند آفریقای جنوبی ۲,۴۷۲ ریال، لیر ترکیه ۸,۹۱۲ ریال و روبل روسیه ۵۷۵ ریال تعیین شد.

همچنین هر ریال قطر ۸,۹۰۹ ریال، یکصد دینار عراق ۲,۷۴۵ ریال، لیر سوریه ۱۵۲ ریال، دلار استرالیا ۲۴,۴۷۱ ریال، ریال سعودی ۸,۶۵۰ ریال، دینار بحرین ۸۶,۰۳۸ ریال، دلار سنگاپور ۲۳,۲۲۵ ریال، ده روپیه سریلانکا ۲,۱۳۷ ریال، یکصد روپیه نپال ۳۱,۴۴۷ ریال، یکصد درام ارمنستان ۶,۶۹۵ ریال، دینار لیبی ۲۲,۸۴۴ ریال، یوان چین ۴,۷۱۲ ریال، یکصد بات تایلند ۹۴,۳۹۲ ریال، رینگیت مالزی ۷,۳۷۳ ریال، یک هزار وون کره جنوبی ۲۸,۵۹۱ ریال، یکصد تنگه قزاقستان ۱۰,۳۵۹ ریال، افغانی افغانستان ۴۷۹ ریال، روبل جدید بلاروس ۱۷,۳۴۷ ریال، منات آذربایجان ۱۹,۳۳۷ ریال، سامانی تاجیکستان ۳,۸۲۶ ریال و بولیوار جدید ونزوئلا ۳,۲۴۹ ریال قیمت‌گذاری شد.اردیبهشت ۲ام, ۱۳۹۶ | 22 views | دسته: تازه ها IT

رشد شاخص‌های بازار سهام در هفته گذشته
رشد شاخص‌های بازار سهام در هفته گذشته

 شاخص کل بورس تهران در پایان هفته قبل به ۷۸هزارو ۶۵۱واحد و شاخص فرابورس به ۸۹۶واحد رسید.

  • رشد ارزش معاملات بورس و فرا بورس

سرمایه‌گذاران هفته قبل ۱۶هزارو ۴۵۱میلیارد ریال سهام در بورس و ۶هزارو ۹۵۶میلیارد ریال در فرابورس دادوستد کردند که این مقدار در بورس تهران ۵۱درصد و در فرابورس ۲۱۷درصد رشد نشان می‌دهد.اردیبهشت ۲ام, ۱۳۹۶ | 24 views | دسته: تازه ها IT

سود ۲ درصدی بورس در فروردین ۹۶
سود ۲ درصدی بورس در فروردین ۹۶

 سرمایه‌گذاران در این مدت جمعا ۱٫۵میلیارد دلار اوراق بهادار خریدند.به گزارش همشهری، یک‌ماه مانده به انتخابات ریاست‌جمهوری نماگر‌های بازار سهام رشد کردند که این موضوع به افزایش بازده سرمایه‌گذاری در بورس منجر شد، سایر بازار‌ها، هنوز به انتخابات پیش رو واکنشی نشان نداده‌اند.

طبق یک الگوی تکرار‌شونده اندکی قبل از انتخابات ریاست‌جمهوری بازار سهام با رشد مواجه می‌شود و آمارها نشان می‌دهد این الگو مطابق سنت دوره‌های انتخابات ریاست‌جمهوری در حال تکرار است.

  • ۲درصد بازده در یک ماه

نماگر‌های بورس تهران نشان می‌دهد که شاخص کل بورس تهران که در ابتدای سال در محدوده ۷۷هزار و ۲۳۰واحد بود اکنون به ۷۸هزارو ۶۵۰واحد رسیده است. این به‌معنای آن است که سرمایه‌گذاران در این مدت به‌طور متوسط ۲درصد سود کرده‌اند. همین رویه در فرابورس هم تکرار شده و شاخص فرابورس با ۲٫۴درصد رشد به ۸۹۶واحد رسیده است.

این در حالی است که سال قبل سرمایه‌گذاران نه فقط سود نکردند، بلکه بعد از ۱۲‌ماه به‌طور میانگین با ۴درصد زیان مواجه شدند اما اکنون فقط در کمتر از ۲۰روز بازده بورس به‌طور میانگین به ۲درصد رسید. تحلیلگران انتظار دارند بازار سهام بعد از انتخابات ریاست‌جمهوری نیز با رشد‌ بیشتری مواجه شود.

  • مبادله ۱٫۵میلیارد دلار سهام

آمار عملکرد بازار سهام نشان می‌دهد که در فروردین امسال ۵۴۵۱میلیارد تومان اوراق بهادار در بازار سهام دادوستد شده است که از این مقدار ۳۷۵۳میلیارد تومان در بورس و ۱۶۹۸میلیارد تومان در فرابورس مورد دادوستد قرار گرفته است. از این مقدار ۳۸۷۸میلیارد تومان به معاملات سهام اختصاص داشته است و ۱۴۲۴میلیارد تومان هم در بازار اوراق بدهی دادوستد انجام شده است.

از ابتدای سال تاکنون ۱۰۰۰میلیارد تومان اوراق بدهی شامل صکوک و اسناد خزانه فرابورس و ۴۲۴میلیارد تومان هم در بورس تهران خریدو فروش شده است. سرمایه‌گذاران در این مدت همچنین ۱۱۸میلیارد تومان از واحد‌های صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله را خریده‌اند که از این مقدار ۶۸میلیارد تومان در فرابورس و۵۰میلیارد تومان در بورس خریداری شده است.

سرمایه‌گذاران همچنین در فروردین‌ماه امسال ۲۵میلیارد تومان وام مسکن از طریق کارگزاران فرابورس خریداری کرده‌اند. این اطلاعات نشان می‌دهد یک درصد از کل معاملات فروردین امسال به معاملات وام مسکن و ۲درصد به صندوق‌های قابل معامله اختصاص داشته است. ۷۱درصد از کل معاملات فروردین‌ماه به معاملات سهام و ۲۶درصد به معاملات اوراق بدهی اختصاص داشته است.

  • تأثیر انتخابات بر بازار سرمایه ایران

حسین عبده تبریزی، عضو شورای‌ بورس و اوراق بهادار: انتخابات ریاست‌جمهوری همواره اهمیت بسیار بالایی در سپهر سیاست و اقتصاد ایران داشته است؛ در نتیجه وضع بازارها در سال ۹۶تا حد زیادی با وضع سیاسی و انتخابات مرتبط است. طبعاً برگزاری انتخابات در بهار سال ۹۶، عدم‌تعادل‌هایی در همه بازارها ایجاد می‌کند و این موضوع بازار سرمایه را تا حدودی محافظه‌کار خواهد کرد.

به‌نظر می‌رسد فعالان بزرگ بازار سهام دست‌کم تا پایان اردیبهشت‌ماه برای سرمایه‌گذاری مقداری تأمل خواهند کرد و به همین دلیل معاملات عمده‌ کمتری در این فضا انجام خواهد شد.البته با توجه به متغیرها و فاکتورهای اثرگذار بر بازار پس از برگزاری انتخابات هم، اینکه نتیجه‌ انتخابات چه باشد، طبعاً بر متغیرهای اصلی‌ تأثیر بنگاه‌های فعال در بازار سهام اثر خواهد گذاشت.

از سوی دیگر اینکه ۳نرخ اصلی سود بانکی، ارز و تورم چه خواهد شد، قطعاً روی شاخص بورس و قیمت سهام در بازارسرمایه تأثیر دارد و اگر تشخیص سرمایه‌گذاران این باشد که انتخابات به نتیجه دلخواه‌شان نمی‌رسد، این نرخ‌ها می‌تواند متفاوت و آثار آن بر بازار هم متفاوت باشد.

  • سرمایه‌گذاران خرد؛ انتخابات و بورس

علی سعیدی، معاون سازمان بورس و اوراق بهادار: بازارهای سرمایه در همه جای دنیا از رویدادهای سیاسی، اجتماعی و اقتصادی متاثر می‌شوند. از بین رویدادهای سیاسی، موضوع انتخابات نه‌تنها در بورس ایران، بلکه در همه بازارهای سرمایه دنیا نوسان ایجاد می‌کند. پرسشی که همواره مطرح می‌شود این است که دوره نوسان بازار سرمایه در دوره انتخابات معمولا چقدر است؟

نتایج تحقیقات انجام شده در دنیا نشان می‌دهد معمولا در دوره‌ای بین یک تا سه‌ماه قیمت سهام کاهش می‌یابد و بار دیگر به جای اول خود بازمی‌گردد. اتفاقا سرمایه‌گذاران آگاه در این دوره‌های زمانی در بازار فعال می‌شوند، البته توصیه می‌کنیم سرمایه‌گذاران خرد به‌صورت غیرمستقیم در بازار، سرمایه‌گذاری کنند زیرا در این صورت تحت‌تأثیر این نوسان مقطعی قرار نمی‌گیرند.

از سوی دیگر معمولا در ایام قبل از انتخابات، فعالان بازارسرمایه درصددند بدانند چه گروهی سکان اقتصاد و سیاست را به‌دست خواهد گرفت. این علامت سؤال ممکن است نوسانی طبیعی را در بازار سهام ایجاد کند، البته جای نگرانی نیست زیرا صندوق‌های بازارگردانی می‌توانند بازار را به تعادل برسانند.اردیبهشت ۲ام, ۱۳۹۶ | 22 views | دسته: تازه ها IT

پیش‌بینی تورم ۲هزار درصدی برای ونزوئلا
پیش‌بینی تورم ۲هزار درصدی برای ونزوئلا

به گزارش مهر به نقل از سی.ا ن.ان، صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد بحران اقتصادی در ونزوئلا در حال وخیم‌تر شدن است و این موضوع باعث شده که مردم این کشور در حال آماده شدن برای یک اجتماع میلیونی بمنظور نشان دادن نارضایتی خود به نیکولاس مادورا رئیس جمهور ونزوئلا هستند.

در همین حال صندوق بین‌المللی پول چشم انداز روشنی را برای اقتصاد این کشور متصور نیست و اعلام کرده که ونزوئلا در بحران عمیق اقتصادی، به صورت زمین‌گیر، باقی می‌ماند.

همچنین انتظار می‌رود که نرخ بیکاری ونزوئلا در سال جاری میلادی، بیش از ۲۵ درصد باشد و این رقم برای سال ۲۰۱۸ میلادی ۲۸ درصد باشد؛ این در حالی است که نرخ بیکاری این کشور در سال ۲۰۱۵ میلادی ۷.۴ درصد ثبت شده بود.

در همین حال اقتصاد ونزوئلا در سال گذشته میلادی، در مقایسه با سال قبل از آن ۱۸ درصد کوچک‌تر شده است و پیش‌بینی می‌شود در سومین سال رکود اقتصادی این کشور روند اقتصادی ونزوئلا در وضعیت قرمز قرار گیرد.

بر پایه این گزارش، صندوق بین‌المللی پول نرخ تورم این کشور را در سال جاری میلادی ۷۲۰ درصد پیش‌بینی کرده که این رقم برای سال ۲۰۱۸ میلادی بیش از ۲ هزار درصد برآورد شده است.اردیبهشت ۲ام, ۱۳۹۶ | 18 views | دسته: تازه ها IT