خدمات

لیست خدمات

وبمستر

خدمات وبمستر

فروشگاه

بیش از ۸۶ هزار نفر امسال به حج تمتع اعزام می‌شوند
بیش از ۸۶ هزار نفر امسال به حج تمتع اعزام می‌شوند

به گزارش ایسنا به نقل از بعثه، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی قاضی عسکر با تاکید بر اینکه نظر مقام معظم رهبری همواره بر برگزاری حج عزتمندانه بوده است، اظهار کرد: ایشان همیشه تاکید داشته‌اند حج باید با حفظ موازین مورد نظرما برقرار شود، چون حج یک واجب شرعی است و نمی‌تواند تعطیل شود.

وی یادآور شد: ما از اول هم اعلام کردیم که مسئله حج را به روابط سیاسی دو کشور پیوند نمی‌زنیم، چراکه حج فریضه دینی و الهی و رکن دین است و برهمین اساس تمام همت خود را بکار گرفتیم تا این فریضه تعطیل نشود و بحمدالله این موفقیت حاصل شد.

سرپرست حجاج ایرانی اضافه کرد: در این دور از مذاکرات، هیأت ایرانی به ریاست آقای حمید محمدی گفت‌وگوهای بسیار صریح، سازنده و منطقی را با طرف سعودی انجام داد و بعد از چند بار نامه نگاری و گفت وگوهای صریح و روشن نتیجه مطلوب بدست آمد.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت سپس به تفصیل دستاوردهای مذاکرات در زمینه حفظ عزت، کرامت و امنیت حجاج، نحوه صدور روادید، امور کنسولی و چگونگی انتقال زائران ایرانی به عربستان و پیگیری امور حقوقی شهدای مسجدالحرام و منا پرداخت و یادآور شد: در موضوع شهدای منا با استدلال‌هایی که صورت گرفت مقرر شد که کمیته حقیقت یاب به فعالیت خود ادامه دهد تا اینکه ما نظرات و مستندات خود را ارائه کنیم و ما وظیفه داریم در این زمینه پیگیری‌ها را ادمه دهیم.

وی همچنین با بیان اینکه برخی تصور نکنند خدای نکرده در مورد شهدای منا کوتاهی شده است، اظهار کرد: ما نظرمان این بوده که قضیه منا باید درگفت‌وگوهای مستقیم و طرفینی حل شود و الان این راه در حال باز شدن است و انشاء‌الله از طریق گفت‌وگو، خواسته مورد نظرما درباره شهدای منا نیز تحقق پیدا خواهد کرد.

قاضی عسکر با اشاره به حضور بیش از ٨۶ هزار زائر ایرانی در حج، گفت: در توافق صورت گرفته برگزاری تجمعات و مراسم دعا در محل اسکان زائران ایرانی همچون گذشته انجام خواهد شد.

وی تاکید کرد: توافقنامه حج قطعی شده و به امضای سرپرست سازمان حج و زیارت و وزیرحج عربستان رسیده است و ما امیدواریم امسال حج خوب، عزتمندانه و مطلوبی را داشته باشیم و زائران ایرانی با خاطری آسوده مناسک حج و وظایف دینی وعبادی خود را انجام دهند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با یادآور اینکه توافقنامه حج در شرایط بسیارخوبی به امضا رسیده است، اظهار کرد: طرف سعودی در این دوره از مذاکرات منطقی برخورد کرد و توافقی که در نشست و گفت وگو با وزیر حج عربستان بدست آمد می‌تواند نقطه شروع خوبی باشد تا در آینده نیز مسایل مختلف در حوزه حج را از طریق تفاهم پیش ببریم.فروردین ۷ام, ۱۳۹۶ | 9 views | دسته: مذهبی

۴ فروردین ۹۶ | گزارش نماز جمعه تهران
۴ فروردین ۹۶ | گزارش نماز جمعه تهران

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام صدیقی دراولین نماز جمعه تهران در سال ۹۶ با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری تصریح کرد: ایشان حکیم ،دیده بان و مرزبان هستند. مسائل مهم مملکت را هم با بصیرت خود و هم با کارشناسان دلسوز زیر نظر می گیرند و درباره آن صحبت می کنند. نظر ایشان نظر یک شخص نیست، بلکه نظر کارشناس خبره و مرجع شما است.

وی افزود: ایشان چند سال است که تیز، شیطان را رصد می کنند تشخیص دشمنان ما این بود که اگر مار ا تحریم کنند ما شکست می خوریم لذا رهبری اقتصاد مقاومتی را مدنظر و به تولید در اقتصاد به ویژه اشتغال توجه نشان دادند.

صدیقی با اشاره به بیانات رهبری درخصوص حضور مردم همیشه درصحنه ایران گفت: مردم ما در روزهایی که باید میلیونی به خیابان بیایند آمدند و در مقابل یاوه گویی های امریکا خود را نشان دادند. در روز ۲۲ بهمن، روز قدس و روزهای خاص آمدند و اقتدارشان را نشان دادند.

وی افزود: هدف دشمن این است که القا کند مردم و نظام مشکلات غیر قابل حلی دارند و اگر تحریم ها ادامه پیداکند قدرت ایستادگی در ایران وجود ندارد . آنها میخواهند نظام را ناکارآمد نشان د هند و بگویند طی سی و چند سال گذشته این نظام خدمت برجسته ای عرضه نکرده است.

امام جمعه این هفته تهران با بیان اینکه رهبری همیشه خواستار بیان آمارها با زبان ملموس به مردم است گفت: مسئولین قدم هایی در زمینه رشد کشور برداشته اند و رهبری همیشه تاکید دارند که این اقدامات باید برای مردم ملموس باشد. ایشان در آنچه که برای مردم ملموس است مقایسه ای انجام دادند مسئله برق، جاده،پتروشیمی، توسعه دانشگاه، افزایش سدهای مخزنی، فولاد، ظرفیت بنادر و تلفن … موضوعاتی است که مردم متوجه آن می شوند.

وی در بخش دیگری از این سخنرانی در ارتباط با وجود ضعف هایی در کشور نیز گفت: اسلام به ذات خودعیبی ندارد هر عیبی که هست در مسلمانی ماست. لذا راه حلش این است که مدیران متدین، انقلابی، شجاع و پرکار را در سنگر های مسئولیتی این کشور قرار داد. باید به ظرفیت هایی که داریم توجه کنیم.

صدیقی گفت: حدود ۵ میلیون دانشجو و ده میلیون دانش آموخته دانشگاهی داریم که دنبال کار هستند ما سند چشم انداز اقتصاد مقاومتی و برنامه داریم. با داشتن این برنامه ها و نیروی انسانی متعهد و منابع طبیعی نباید مشکلی داشته باشیم باید از مردم استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: دولت باید تعاونی هایی را برای مردم ایجاد کند. کانون و کارشناسانی را به تولیدات داخلی اختصاص دهد تولیدات داخلی ما در مقایسه با اجناس چینی بسیار با ارزش هستند، اما آنها جنس های بی ارزش را ارزان می خرند و چند برابر قیمت در کشور ما به فروش می رسانند. باید موضوعات بیمه مالیات بانگ ها و گمرک اصلاح شود تا تولید کنندگان داخلی بتوانند مقابل واردات خارجی بایستند.

امام جمعه موقت تهران در ارتباط با انتخابات پیش رو نیز اظهار کرد: نظام ما نظامی مبتنی بر مردم سالاری دینی است و در چارچوب دین روابط بین المللش را ایجاد میکند. مردم مسئولین خود را انتخاب میکنند واین اراده مردم است که در صحنه حاکم است؛ چرا که مردم صاحب این انقلاب هستند.

وی افزود: رهبر عزیز و مردم ما که صاحبان اصلی انقلاب هستند خواستار عفت وحجاب بانوان نماز جوانان عزت و آبروی بین المللی، دیپلماسی اثرگذاز و غیر منفعل و شجاعت کارگزارنشان هستند لذا عزت وسرمایه کشور برای ملت است.

صدیقی خاطر نشان کرد: مردم عزیز با خدا معامله کنید. دنیا بنای نفوذ در انتخابات ما را داشته و دارد. می‌خواهد کسانی انتخاب شوند که تحت نفوذ بیگانگان باشند، در قالب توسعه از استقلال کشور کم بگذارند و به معنی کامل محتاج بیگانگان باشند. شما کسانی را برای رای دادن در نظر بگیرید که توکل دارند و خط شهدا را پیگیری می‌کنند این افراد مدیران انقلابی را بر سرکار می آورند.

وی ادامه داد: به کسانی که در معرض رای گرفتن مردم هستند می گویم که عمل به مر قانون را مدنظر قرار دهند. کسانی که می خواهند حافظان قانون باشند نباید قانون شکنی کنند. مثل ۸۸ نشود. به رای مردم تمکین کنید ببینید آرای مردم در چه بوده است و به همان تمکین کنید. رقابت ها باید منطقی باشد. باید رصد کنید اگر اشخاصی از طرف بیگانگان حمایت می شوند و پشت پرده ها دارند از آنها حمایت نکنید.

امام جمعه موقت تهران گفت: کسانی را باید انتخاب کنید که توان مبارزه با فساد را داشته باشند. دنبال آفتابه دزدها نروند و ریشه فساد را برطرف کنند. در مورد مسئله تبعیض که یکی از مسائل مهم کشوراست توجه داشته باشند و با تبعیض ها مبارزه کنند. از متن مردم باشد تا درد آنها را بفهمد اگر از قشر اشرافی باشد دیگر درد طلبه جوان یا آن راننده را نمی‌فهمند.فروردین ۵ام, ۱۳۹۶ | 13 views | دسته: مذهبی

آئینی برای «احسن‌الحال»
آئینی برای «احسن‌الحال»

زیباپسندی و طبع لطیف ایرانیان را می‌توان مهمترین علت این انتخاب نیکو به عنوان سرآغاز سال نو دانست. شکوفایی طبیعت، دل‌پذیری و لطافت هوای بهاری و الهام‌بخش بودن زمزمه ترنم باران فروردین ماه به همراه ده‌ها جلوه دیگر از هنر آفرینش از این فصل سال زیباترین مقطع زندگانی را آفریده است.

این همه نیکویی و نیک‌پسندی آنگاه به بالاترین ارزش رسید که فرهنگ غنی ایران با معارف سعادت‌آفرین اسلام عجین شد و چشم‌های حقیقت‌بین را از تماشای مظاهر تحول طبیعت به انقلاب باطن رهنمون ساخت.
از نظر اسلام نوروز و بزرگداشت آن نه تنها مذموم و نکوهیده نیست که بهانه‌ای فرخنده برای هر انسان خردمند است تا بتواند شتابی افزون‌تر در پیمودن راه دراز معنویت پیدا نماید. نه فقط نوروز که هر زمان و مکان دیگری نیز که آدمی را به بلای غفلت دچار سازد ، ناپسند است. این ماییم که می‌توانیم چنین مناسبت‌هایی را به «عید واقعی» تبدیل کنیم یا نه.

توصیه‌ها و سفارش‌هایی که امامان معصوم (ع) در پاسخ به سوالاتی که پیرامون عید نوروز کرده‌اند همگی در همین راستا بوده و نباید از آن بی‌خبر ماند. دوری از اسراف و تجمل‌گرایی، اجتناب از تفاخر و بزرگنمایی، صله ارحام و بازدید از آشنایان، رفع کدورت‌ها و قهرها، احسان به والدین و سالمندان، محاسبه عملکرد مادی و معنوی در سال گذشته، برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری جدی برای سال آینده، محبت به کودکان و سفرهای کوتاه و بلند از جمله سنت‌های حسنه نوروز است که می‌تواند آن را برای ما به «عید» واقعی تبدیل کند؛ همان چیزی که در دعای کوتاه و درس‌آموز هنگام تحویل سال از آن به عنوان «احسن‌الحال» یاد شده است.
اما دراین میان، توجهی دوباره به محرومان و نیازمندان ارزش بالاتری دارد. نباید هیچگاه از امداد و کمک‌رسانی به دست‌های لرزان و نیازمند غفلت کرد و خوشی و سرور شخصی و خانوادگی، دردها و حاجت‌های پابرهنه‌ها را فراموش سازد.

این خجسته عید را به رهبر فرزانه و یکایک مردم سربلند و عزیز ایران بویژه خانواده‌های عزیز شاهد، جانبازان و آزادگان و تمامی شما دوستان گران‌قدرم تبریک و تهنیت می‌گویم.فروردین ۳ام, ۱۳۹۶ | 12 views | دسته: مذهبی

عکس | شستشوی گنبد حرم مطهر امام رضا (ع)

اسفند ۳۰ام, ۱۳۹۵ | 15 views | دسته: مذهبی

۲۷ اسفند؛ گزارش نماز جمعه تهران
۲۷ اسفند؛ گزارش نماز جمعه تهران

به گزارش فارس، آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های امروز نماز جمعه تهران با اشاره به قرار داشتن در آستانه سال جدید اظهارداشت: باید یک محاسبه‌ای کنیم که در یکسال گذشته چه کرده‌ایم و چقدر ارتقا داشته‌ایم. مساله نیکوکاری و به یاد ضعفا بودن از مسائل مهم شب عید نوروز است.

وی افزود: باید دل مهربان داشته باشیم که در نقطه مقابل آن ظلم قرار دارد. وای بر حال کسی که به مردم ظلم و ستم کند و وای بر حکومتی که اساس‌اش ظلم باشد. حکومت با ظلم باقی نخواهد ماند.

آیت‌الله موحدی کرمانی تصریح کرد: مساله دشمن‌شناسی یکی از مسائل محوری در جامعه ما است. خداوند به آدم فرمود شیطان دشمن تو است مبادا فریب آن را بخورید.

وی با بیان اینکه برجام به عنوان یک تجربه بی‌اعتمادی به آمریکا را ثابت کرد گفت: همین یک تجربه بس است و دیگر تجربه مجدد نکنیم چرا که آمریکا ثابت کرد دشمن ما است. رهبری فرمودند همچنین دیپلمات‌های ما می‌گویند آمریکا به تعهدات خود عمل نمی‌کند.

خطیب موقف نماز جمعه تهران تصریح کرد: قرار بود بعد از ۶ ماه تمام تحریم‌ها برداشته می‌شود، نه تنها برداشته نشد بلکه تحریم‌های دیگری به بهانه‌های امنیتی اضافه شد. آمریکا می‌گوید بیایید در مسائل منطقه گفت‌وگو کنیم عجیب است کسی که به حرف و تعهدات و وعده‌هایش پایبند نیست چطور می‌شود با آن گفت‌وگو کرد.

آیت‌الله موحدی کرمانی با اشاره به اقتصاد مقاومتی گفت: مساله اقتصاد مقاومتی از مسائل مهم کشور است انتظار می‌رود به آن در بعد اقدام و عمل بیشتر توجه شود رهبری فرموده‌اند ادامه وضع فعلی تولید داخلی یعنی بیکاری و این دیگر ربطی به آمریکا ندارد. مسئولان برای این بیکاری خانمان‌سوز فکری کنند. اثر سمینارها و جلسات برای رفع مشکلات مردم چیست نکند تنها حرف باشد و عملکرد هیچ، مشکلات معیشت مردم دغدغه عمیق رهبری و مجلس خبرگان است.

خطیب موقت نماز جمعه پیرامون دولتمردان و مردم گفت: یکی از عوامل وحدت و دولت مردم محبت فی‌مابین است. ارتباط مردم باید با دولتمردان سهل و آسان گردد مبادا بین آ‌نها مانعی باشد تا نتوانند مشکلاتشان را مطرح کنند. زندگی اشرافی صاحبان قدرت آنها را از مردم جدا می‌کند و این فاجعه است.

آیت‌الله موحدی کرمانی خاطرنشان کرد: گردانندگان نظام باید زندگی در حد مستضعفین داشته باشند بیایید همه ساده زیستی را از رهبری یاد بگیریم.

وی در ادامه سخنان خود اظهار داشت: ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که دزدان بین‌المللی اموال مردم را غارت می‌کنند و دم از امانت می‌زنند و به جهان هشدار می‌دهند که مواظب باشید غارت نشوید.

خطیب موقت نماز جمعه ادامه داد: به تعبیر مقام معظم رهبری آمریکا می‌خواهد همه چیز را بگیرد و هیچ چیز ندهد. وزیر خارجه انگلیس با کارنامه سیاه حقوق بشری‌اش خود را ارتقا دهنده حقوق بشر در جهان قلمداد می‌کند. زهی بی‌شرمی و بی‌حیایی. باید برای این بشری که اینها ناله می‌زنند، بر این بشر مظلوم ناله زد.

آیت‌الله موحدی کرمانی با اشاره به سخنان وزیر امور خارجه عربستان درباره ایران گفت: این فرد ایران را حامی اصلی تروریسم در جهان می‌خواند در حالی که کشورش در یمن سیل خون به راه انداخته و کودک‌کشی کار روزانه او است. قرآن می‌خوانند اما خبری از عمل به قرآن نیست.

وی با بیان اینکه جواب این کشتارها و خون‌های ریخته شده در یمن را چگونه می‌خواهند بدهند، گفت: ما اگر عملی انجام می‌دهیم، ما حمایت از مظلوم می‌کنیم قرآن هم می‌گوید حمایت از مظلومین بکنید.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه وزیر امور خارجه عربستان می‌گوید ایران درصدد نابودی عربستان است، گفت: وی در ادامه می‌گوید چگونه می‌شود با کشوری که هدفش نابودی ما است ارتباط داشته باشیم! غافل از اینکه خود شما هستید با ظلم و ستم‌تان کشورتان را نابود می‌کنید.

آیت‌الله موحدی کرمانی ادامه داد: آقایان را نصیحت می‌کنم که دست از ظلم بردارید وگرنه به دست خود و مظالم‌تان نابود خواهید شد. البته این منحصر به عربستان نیست. مجامع‌ بین‌المللی نیز با سکوت در مقابل این جنایات در یمن اعتبار خودشان را از دست داده‌اند.

وی در ادامه با بیان اینکه ما باید به اعتلای کشورمان بیندیشیم گفت: مقام معظم رهبری فرمودند که چهار چیز عناصر اقتدار در کشور است از جمله ایمان و معرفت دینی، قدرت علمی، اقتصاد مقاوم و حفظ عزت ملی.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تصریح کرد: ایرانی که در دوره پهلوی ذلیل آمریکا و قدرت‌های سلطه‌گر بود امروز به برکت عمل به همین چهار عنصر به قدرت منطقه تبدیل شده است.

آیت‌الله موحدی کرمانی با ابراز تاسف از حوادث رخ داده در چهارشنبه آخر سال گفت: نمی‌دانم تا چه زمانی باید شاهد این صحنه‌های دلخراش باشیم. ما را ملتی رشید می‌شناسند که تمام توطئه‌های دشمنان را خنثی و تمام نقشه‌های آ‌نان را نقش برآب کردیم و بینی استکبار را به خاک مالیدیم.

وی ادامه داد: دنیا در مقابل حوادث چهارشنبه‌ سوری نسبت به ما چگونه قضاوت می‌کنند. دنیای که ما را رشید می‌خواند این صحنه‌ها را که می‌بیند در رشد ما شک می‌کنند. با اعمال جاهلانه چشم یکدیگر کور می‌کنند. مسئولان برای این حرکات جاهلانه کاری کنند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در ادامه سخنان خود پیرامون فرهنگ دینی اظهار داشت: استفاده غلط از فضای مجازی باعث شده اعضای خانواده از یکدیگر جدا شوند، خانواده‌ها متلاشی شوند و آمار طلاق رو به افزایش رود. فرهنگ دینی آسیب می‌بیند.

آیت‌الله موحدی کرمانی ادامه داد: باید فضای مجازی را پر از معارف دینی و بصیرت سیاسی کرد که در این زمینه وظیفه نخبگان سنگین است. هشدارهای لازم داده شود تا از استفاده غلط که بنیان‌های اخلاقی کشور را از بین می‌برد پرهیز شود.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به نزدیک شدن به انتخابات سال ۹۶، گفت: انتخابات روز امتحان بزرگ و سرنوشت‌ساز است که سرنوشت ۴ ساله کشور را رغم می‌زند، روز ادای امانت الهی است حال می‌خواهیم امانت را به دست چه کسی بدهیم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: باید در شناخت اصلح سعی بلیغ کنیم، غفلت از این امر مجازات سختی در قیامت خواهد داشت باید معیارهای اصلح بودن را شناخت و براساس آن رای داد و دیگران را هم روشن کرد.اسفند ۲۸ام, ۱۳۹۵ | 19 views | دسته: مذهبی

خدمت‌رسانی ۳۶ هزار خادم حضرت معصومه (س) در ایام نوروز
خدمت‌رسانی ۳۶ هزار خادم حضرت معصومه (س) در ایام نوروز

به گزارش مهر، جواد جهانگیرزاده در نشست خبری تشریح برنامه‌های آستان مقدس حضرت معصومه(س) در نوروز ۹۶، با اشاره به اینکه بیش از ۳۶ هزار نفر از خادمان رسمی، افتخاری و قرارداری در ایام نوروز در یک شیفت ۴ ساعته در خدمت زائران خواهند بود، اظهار کرد: ستاد آیین‌های فاطمی جلسات متعددی برای برگزاری برنامه‌ها در نوروز ۹۶ داشته است.

رئیس ستاد آئین‌های فاطمی آستان مقدس حضرت معصومه(س) با اشاره به تعامل با دستگاه‌های مختلف برای برگزاری بهتر برنامه‌های نوروزی، افزود: برق، روشنایی، تهویه، سرمایش و گرمایش، تأمین آب آشامیدنی، سرویس‌های بهداشتی و مسائل امنیتی، درب‌ها و پارکینگ‌ها برای جلوگیری از هر گونه خللی در خدمت‌رسانی نظارت و تعمیر شده‌اند.

معاون اجرایی آستان مقدس حضرت معصومه(س) با اشاره به برنامه‌ریزی ۲۹۶ برنامه در حوزه‌های مختلف در این ایام، تصریح کرد: در زمان تحویل سال بیش از ۱۷۰۰ نفر از خادمان رسمی و قراردادی آماده خدمت‌رسانی به زائران حرم حضرت معصومه هستند.

 • برگزاری آیین اذن خدمت

وی از برگزاری آیین اذن خدمت خبر داد و گفت: در این برنامه که رأس ساعت ۸ صبح روز تحویل سال برگزار می‌شود خادمان با حضور آیت‌الله سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت معصومه برای خدمت‌رسانی به زائران از حضرت معصومه(س) اذن می‌گیرند.

جهانگیرزاده از آغاز برنامه‌های تحویل سال از ساعت ۱۰ صبح روز دوشنبه خبر داد و گفت: سخنرانی آیت‌الله سعیدی تولیت آستان مقدس، حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی و قرائت دعای توسل و مناجات خوانی مداحی و اجرای تواشیح از جمله برنامه‌های تحویل سال ۹۶ است.

معاون اجرایی آستان مقدس حضرت معصومه(س) با اشاره به پیش‌بینی ایستگاه‌های راهنمایی زائر، افزود: این ایستگاه‌ها در ۴ ضلع حرم، صحن فاطمی، میدان آستانه، بلوار بهار و حضرت جواد الائمه برقرار خواهد شد.

وی بر برگزاری نماز جماعت در این ایام هم تأکید کرد و گفت: نماز جماعت در شبستان امام خمینی(ره)، شبستان نجمه خاتون، صحن مسجد اعظم، صحن جوادالائمه(ع) خواهیم داشت که نماز صبح و نماز مغرب و عشا به امامت آیت‌الله شبیری زنجانی و نماز ظهر به امامت آیت‌الله سعیدی اقامه خواهد شد.

 • پیش‌بینی خدمات درمانی

جهانگیرزاده به پیش‌بینی خدمات درمانی هم اشاره کرد و گفت: درمانگاه حضرت معصومه(س) به صورت ۲۴ ساعته در این ایام فعال است و بخش فوریت‌های پزشکی هم در شبستان امام خمینی(ره) و مجموعه رواق‌ها حضور دارند.

معاون اجرایی آستان مقدس حضرت معصومه(س) با اشاره به فعالیت پایگاه هلال احمر در صحن امام رضا(ع)، بیان کرد: خودرو اورژانس ۱۱۵ نیز در این ایام در صحن جوادالائمه مستقر خواهد شد.

وی با اشاره به محل استقرار زائران در زمان تحویل سال ۹۶، گفت: شبستان امام خمینی(ره)، صحن صاحب‌الزمان، ضلع جنوبی صحن مسجد اعظم، رواق‌های برادران و صحن امام هادی، برای برادران و همچنین بالکن‌های شبستان امام خمینی(ره)، شبستان و ضلع شمالی مسجد اعظم، راهروی آیت‌الله بروجردی، شبستان نجمه خاتون و صحن امام رضا(ع) برای استقرار بانوان و میدان آستانه، صحن جوادالائمه(ع) و صحن جامع فاطمی برای استقرار خانوادگی پیش‌بینی شده است.

جهانگیر زاده با اشاره به مبادی ورودی در زمان تحویل سال هم تأکید کرد: درب‌های ۱، ۲، ۹، ۱۴، ۱۶، ۱۷ و ۲۱ برای ورود خواهران و درب‌های ۳، ۴، ۵، ۶، ۷، ۸، ۱۱، ۱۸ و ۲۰ برای ورودی خانوادگی در نظر گرفته شده است.اسفند ۲۷ام, ۱۳۹۵ | 16 views | دسته: مذهبی

برگزاری طرح آرامش بهاری در ۲۴۰۰ امامزاده و بقعه متبرکه
برگزاری طرح آرامش بهاری در ۲۴۰۰ امامزاده و بقعه متبرکه

به گزارش مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد شرفخانی، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه در نشست خبری تشریح برنامه‌های طرح نوروزی آرامش بهاری با بیان اینکه سازمان اوقاف و امور خیریه وظیفه خطیر مدیریت امامزادگان را برعهده دارد و در تلاش است تا سطح خدمات‌رسانی فرهنگی، اجتماعی معنوی و رفاهی را در بقاع متبرکه ارتقاء بخشد، گفت: این طرح ملی با هدف تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی با استفاده از ظرفیت تعطیلات نوروزی، تقویت باورهای دینی و مذهبی و ارتقای سطح فکری و فرهنگی زائرین و مسافران نوروزی، تبلیغ و ترویج سنت‌های اصیل اسلامی در عید نوروز و خدمت‌رسانی مطلوب به زائران اماکن متبرکه با همکاری بیش از ۳۰ هزار نفر از کارکنان سازمان اوقاف، خادمان، متولیان و هیأت امنا در امامزادگان و بقاع متبرکه کشور از فردا در سطح کشور آغاز و تا ۱۴ فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

معاون سازمان اوقاف با اشاره به اینکه برگزاری طرح آرامش بهاری سابقه چندین ساله در امامزادگان کشور دارد، افزود: یکی از سنت‌های اصیل ایرانی و اسلامی در ایام تعطیلات نوروز مسافرت، صله ارحام و حضور در جوار اماکن متبرکه و امامزادگان در لحظه تحویل سال جدید است که بر این اساس موجب شد تا سازمان اوقاف تمام امکانات خود را برای خدمت‌رسانی به زائران و مسافران در بقاع متبرکه بسیج کند.

شرفخانی برگزاری مراسم غباروبی و عطرافشانی بقاع متبرکه در آخرین پنج‌شنبه سال را نخستین برنامه این طرح اعلام کرد و افزود : همزمان با اجرای مراسم غباروبی و عطرافشانی بقاع متبرکه امامزادگان، زیارت عاشورای امام حسین(ع) قرائت خواهد شد، همچنین دعای ندبه در مراسم اجتماع بزرگ زائران و مسافران نوروزی در روز جمعه آخر سال در امامزادگان قرائت و تعجیل در ظهور آن حضرت طلب خواهد شد.

وی برگزاری جشن ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و میلاد امام خمینی در روز ۲۹ اسفند ماه را از دیگر برنامه‌های پایان سال بقاع متبرکه برشمرد.

حجت‌الاسلام شرفخانی با اشاره به اینکه طی سال‌های گذشته خیل عظیمی از مردم ولایتمدار ایران اسلامی، لحظه تحویل سال نو که بهترین لحظه سال است را در کنار مضجع شریف اهل بیت (ع)، فرزندان و نوادگان ایشان گذرانده‌اند، افزود : مردم ایران اسلامی ترجیح می‌دهند در لحظه تحویل سال در جوار امامزادگان کشور و در فضایی معنوی، سال نو را آغاز کنند و برای تحویل سال این امامزادگان بزرگوار را واسطه خیر و فیض و اتصال به مقام قرب الهی قرار می‌دهند.

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به علاقه و اشتیاق روزافزون مردم برای حضور در اماکن متبرکه هنگام تحویل سال نو، گفت: نخستین برنامه پیش‌بینی شده در این طرح ملی، مراسم ویژه تحویل سال نو در جوار امامزادگان کشور است که امسال این مراسم با حضور پرشکوه مردم، مسئولان، خانواده معظم شهدا و خادمان و متولیان امامزادگان در ۲۰۰۰ امامزاده و بقعه متبرکه برگزار می‌شود و این مراسم در امامزادگان شاخص برخی استان‌ها به شکل زنده از شبکه‌های سیما پخش خواهد شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه یکی از برنامه‌های پیش‌بینی شده در لحظه تحویل سال در جوار امامزادگان، طنین‌انداز شدن صلوات خاصه امام رضا(ع) است، افزود: برنامه‌های دیگری همچون قرائت قرآن، تواشیح، سرود، سخنرانی‌های مذهبی، قرائت دعای تحویل سال، مدیحه‌سرایی مداحان، قرائت زیارت آل یاسین و پخش زنده پیام نوروزی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در این ویژه‌برنامه پیش‌بینی شده است.

 • برپایی ۷۸۲ خیمه معرفت برای پاسخگویی به شبهات

حجت‌الاسلام شرفخانی با بیان اینکه طرح نورزی آرامش بهاری با حضور روحانیون و مبلغان آموزش‌دیده و با هدف ترویج و تبلیغ معارف اهل بیت(ع) و پاسخگویی به شبهات اجرایی می‌شود، تصریح کرد: با حضور کارشناسان و روحانیون اعزامی از قم برنامه‌های مختلف فرهنگی در امامزادگان با برپایی خیمه‌های معرفت در قالب ۶ غرفه اجرایی می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های ویژه طرح آرامش بهاری که هر سال با استقبال بی‌نظیر زائران همراه می‌شود، خیمه‌های معرفت است، افزود: امسال خیمه‌های معرفت در امامزادگان بصورت ۶ غرفه شامل غرفه گفتمان دینی، غرفه عفاف و حجاب، غرفه پاسخگویی به مسائل شرعی با حضور روحانی متخصص، غرفه کودکان (با عنوان قرآن بخوان و جایزه بگیر و غرفه نقاشی)، غرفه همه واقف باشیم به منظور معرفی وقف و آثار و برکات آن، با حضور کارشناسان متخصص و آشنا به مسائل وقف در بقاع متبرکه و غرفه نمایشگاه آرامش بهاری و عرضه محصولات فرهنگی از جمله ویژه برنامه‌های خیمه معرفت است.

شرفخانی اضافه کرد: تعطیلات نوروز و طرح آرامش بهاری فرصت مناسبی است تا مردم بدون واسطه با کارشناسان و مبلغان به گفتمان‌های دینی و مذهبی بپردازند و شبهات و مسائل مختلف شرعی خود را مطرح کنند و پیرامون سبک زندگی اسلامی آموزش‌های لازم را دریافت کنند.

 • حضور ۳۰۳۴ روحانی و مبلغ در طرح آرامش بهاری

وی با بیان اینکه طرح نوروزی آرامش بهاری امسال از جنبه‌های کیفی و کمی شاخص‌ها رشد قابل توجهی داشته است، گفت : امسال در قالب این طرح ۳۰۳۴ روحانی و مبلغ شامل روحانی از حوزه علمیه قم و روحانیان بومی و یا از حوزه‌های علمیه استانی و شهرستانی در این طرح مشارکت دارند که در خیمه‌های معرفت به زائران و مسافران نورزی خدمت‌رسانی خواهند کرد.

 • فراهم‌سازی امکان اسکان زائران در ۱۷۵۱ امامزاده

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه اماکن اسکان دائم و موقت زائران امسال در ۱۷۵۱ امامزاده و بقعه متبرکه کشور فراهم شده است، افزود: خدمات اسکان دائم و موقت زائران در امامزادگان و بقاع متبرک به زائران در ۹۵۸ بقعه به شکل دائم و با برخورداری از اماکن اقامتی ودر ۷۹۳ امامزاده هم به شکل موقت این خدمات ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه در ۹۵۸ امامزاده و بقعه متبرکه کشور که دارای زائرسرا، مهمانپذیر و سوئیت است، امکان اسکان دائم زائران و مسافران فراهم شده است، گفت: بخشی از خدمات ارائه شده در این اماکن نیز بصورت رایگان ارائه می‌شود و در بخشی دیگر که هزینه‌ای دریافت می‌شود، مبالغ بسیار اندک است و برای همان زائرسراها و امامزادگان هزینه می‌شود.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در این زمینه در سال گذشته، گفت: بیش از ۶۱۶ هزار و ۲۷۵ نفر سال گذشته در زائرسراها اسکان دائم بیش از یک میلیون و ۴۲۰ نفر سال گذشته در کمپ‌های اسکان موقت و بیش از ۶۳۳ هزار نفر در حسینیه‌ها و مساجد کشور اسکان داده شدند که اتفاقی کم‌نظیر در فعالیت‌های اوقاف است.

 • برپایی نمایشگاه عرضه محصولات فرهنگی در ۶۸۴ بقعه متبرکه

رئیس ستاد طرح ملی آرامش بهاری اضافه کرد: امسال در ۵۱۷ بقعه متبرکه کشور، نمایشگاه عرضه محصولات فرهنگی شامل نرم‌افزار، کتاب و … به صورت فروشگاهی برپا می‌شود.

حجت‌الاسلام شرفخانی تصریح کرد: امسال نمایشگاه آرامش بهاری در ۱۷۰۰ بقعه متبرکه و امامزاده برگزار می‌شود که شامل بخش‌های محتوایی و گرافیکی شامل ۱۵ تابلو با موضوع سبک زندگی اسلامی است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به تولید محصولات فرهنگی برای ارائه در امامزادگان، گفت: متناسب با مخاطبین مختلف محصولات فرهنگی متعددی با شمارگان هزاران نسخه شامل کتاب، کتابچه، تقویم‌های پالتویی و جیبی، بسته‌های لوازم‌التحریر برای کودکان، پازل‌های مختلف و جوایز بصورت بازی تهیه شده است تا در امامزادگان به کودکان، نوجوانان و خانواده‌ها هدیه داده شود.

وی ادامه داد: فایل این محصولات فرهنگی و تبلیغی از طریق سایت http://www.mfpo.irیا http://www.mfso.ir قابل دریافت است.

 • پذیرایی از مسافران نوروزی در ایستگاه‌های صلواتی

حجت‌الاسلام شرفخانی با بیان اینکه برنامه دیگر طرح آرامش بهاری خدمت رسانی به زائران مسافران نوروزی است که در قالب دو بخش پذیرایی و اسکان برنامه‌ریزی شده است، گفت: امسال در ۱۱۱۴ امامزاده و بقعه متبرکه کشور ایستگاه صلواتی با هدف پذیرایی از مسافران و زائران نوروزی برپا می‌شود.

 • اقامه نماز جماعت طی ایام نوروز در بقاع متبرکه کشور

حجت‌الاسلام شرفخانی با اشاره به اینکه در طول اجرای طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه، نماز جماعت با حضور زائران و مجاوران برگزار می‌شود، تصریح کرد: مراسم ادعیه و مناجات‌خوانی در مناسبت‌های مختلف همچون میلاد حضرت زهرا(س) و روز جمهوری اسلامی برگزار می‌شود و در روز طبیعت نیز متناسب با ظرفیت امامزادگان برنامه‌هایی اجرا می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه طی در خواستی از مردم افزود: تعطیلات نوروز فرصت خوبی است تا بتوانند با اهل بیت(ع) و خاندان ایشان مودت و محبت داشته باشند و فرصت خوبی است تا مردم در امامزادگان برای خدمت‌رسانی به زائران به صورت افتخاری خدمت کنند زیرا امامزادگان و بقاع متبرکه به صورت مردمی اداره می‌شوند. بر این اساس امسال شبکه خادمان افتخاری بقاع متبرکه با لباس متحدالشکل و ظاهری آراسته راه‌اندازی خواهد شد تا به مردم  خدمت‌رسانی کنند.

 • بسیج سازمان اوقاف برای اجرای طرح آرامش بهاری

وی با بیان اینکه کارکنان سازمان اوقاف در ستاد مرکزی طرح آرامش بهاری بصورت شیفت‌بندی شده در تمامی ایام نوروز حضور خواهند داشت، افزود : مردم می‌توانند در سراسر کشور با شماره پیامک ۱۰۰۰۰۱۱۴۱۲۰ هر گونه کاستی و مشکل را در برگزاری این طرح را به ستاد مرکزی آرامش بهاری اطلاع‌رسانی کنند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه ادامه داد : همچنین ستادهای استانی طرح آرامش بهاری نیز در هر استان فعال خواهد بود که سال گذشته در مجموع ۳۰ هزار نفر از کارکنان، اعضای هیات امنا و خدام امامزادگان در قالب این طرح به زائران و مسافران نوروزی خدمت‌رسانی کردند.

 • امامزادگان محل آرامش و آسایش مردم

معاون سازمان اوقاف با اشاره به اینکه یکی از راهکارهای کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای بنا بر هماهنگی‌های صورت گرفته با پلیس راهور استراحت‌های کوتاه‌مدت مسافران در امامزادگان به عنوان محل آرامش و آسایش مردم است، تصریح کرد: مردم می‌توانند با مراجعه به پرتال جامع امامزادگان به نشانی http://www.emamzadegan.ir اطلاعات لازم پیرامون امامزادگان کشور را بدست آورند.

 • رویکرد آموزشی برنامه‌های خیمه معرفت در امامزادگان

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه انتقال مباحث تربیتی و آموزشی رویکرد اصلی خیمه‌های معرفت است، گفت: برنامه‌های آموزشی در خیمه‌های معرفت به صورت کلاسیک و منبری برگزار نمی‌شود بلکه در این برنامه‌ها با رویکرد توجه به سه طیف مخاطب، کارشناس و برنامه‌های تصویری چندرسانه‌ای به صورت کارگاهی و جذاب ارائه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مبلغان اعزامی به امامزادگان طی یک ماهه گذشته دوره‌های آموزشی متعدد و متناسبی با آموزش‌ها را دریافت کرده‌اند، تصریح کرد: امسال تفاوت این دوره‌های آموزشی با سال قبل، برگزاری دوره‌ها به صورت استان به استان و جداگانه بود و آموزش‌ها بصورت بومی و تخصصی ارائه شد.

معاون سازمان اوقاف از برگزاری بیش از ۷۰۰ نمایشگاه عفاف و حجاب و اهدای ۴ میلیون هدایای فرهنگی به کودکان ونوجوانان خبر داد و افزود: در قالب اجرای طرح آرامش بهاری مسابقات فردی و خانوادگی با نگاه سبک زندگی اسلامی و دینی در امامزادگان برپا خواهد شد و این هدایای فرهنگی شامل کتاب، پازل، مگنت، لوازم التحریر و … به بر گزیدگان مسابقات اهدا خواهد شد.

حجت‌الاسلام شرفخانی با اشاره به تغییرات طرح در سال جاری از اجرای طرح آرامش بهاری وبر پایی خیمه معرفت در اماکن تاریخی خبر داد و افزود: ۳۷ مکان تاریخی و میراثی امسال شاهد برگزاری خیمه‌های معرفت با نگاهی متفاوت و برنامه‌هایی ویژه خواهند بود.اسفند ۲۴ام, ۱۳۹۵ | 14 views | دسته: مذهبی

۲۰ اسفند؛ گزارش نماز جمعه تهران
۲۰ اسفند؛ گزارش نماز جمعه تهران

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله امامی کاشانی خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به جامعه متمدن اسلامی اظهار داشت: جامعه متمدن اسلامی در پی عدالت، امنیت و رسیدگی به امور مردم است.

وی افزود: جامعه اسلامی ۱۴ الگو دارد که اولین آن حضرت رسول(ص) و آخرین آن حضرت مهدی است. این ۱۴ نفر مورد احترام تمامی امت اسلامی هستند. حالا بماند که برخی حاکمان با صهیونیست‌ها و دشمنان هستند. آنها آدم نیستند؛ ما داریم آدم‌ها را حساب می‌کنیم.

امامی کاشانی ادامه داد: فرهنگ ما بزرگ است. این فرهنگ همانی است که یمن را در برابر جنایات آل سعود و عراق را در برابر داعش پابرجا کرده است.

وی در ادامه اظهارات خود با اشاره به وظیفه مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: مجلس خبرگان رهبری، ولی‌فقیه را کشف می‌کند. این کشف کردن نه در حد فقاهت یا عدالت، بلکه در حد تدبیر، برنامه‌ریزی، دنیاشناسی، دشمن‌شناسی و مردم‌شناسی است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران افزود: ولی‌فقیه، فرهنگ اصیل اسلام را در برابر هجمات دشمنان احیاء می‌کند و نمی‌پذیرد که مردم هجوم دشمن را قبول کنند یا انفعال داشته باشند.

امامی کاشانی با بیان اینکه ما قدرت دینی و فرهنگی داریم، تصریح کرد: ما جوانانی داریم که یک نفر از آنها در دنیا برای ایثار پیدا نمی‌شود. رشد علمی و تمامی عظمت‌هایی که پس از پیروزی انقلاب رخ داده، در سایه ولایت‌فقیه، اسلام و شریعت بوده است.

وی با اشاره به دغدغه مقام معظم رهبری پیرامون مشکلات مردم گفت: مقام معظم رهبری درباره مشکلات مردم، فرهنگ جامعه و اشتغال جوانان دغدغه دارند. ایشان در دیدار با اعضای مجلس خبرگان بر عینیت داشتن برنامه‌ها پیرامون اقتصاد مقاومتی تأکید کردند و اینکه به برنامه‌های طویل‌المدت قناعت نشود.

خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: فردی باید رهبری را به عهده بگیرد که لیاقت داشته باشد و شورای نگهبان پاسدار همین حقیقت است.اسفند ۲۱ام, ۱۳۹۵ | 11 views | دسته: مذهبی

برنامه‌های مراسم تحویل سال ۹۶ در حرم رضوی
برنامه‌های مراسم تحویل سال ۹۶ در حرم رضوی

به گزارش ایسنا، سید مرتضی بختیاری با اشاره به تقارن ایام نوروز و میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) اظهار کرد: با دستور اکید تولیت آستان قدس رضوی، ستاد استقبال و پذیرایی از زائران نوروزی تشکیل شده است. تلاش مجموعه بر این متمرکز خواهد شد تا با همدلی و هم‌افزایی در راستای ارائه بهترین و کیفی‌ترین خدمات به زائران عزیز بارگاه مکوتی امام رضا(ع) اقدام و عمل کنیم.

وی افزود: از روز ولادت حضرت زهرای اطهر(س) با گردهمایی خدام و کارکنان آستان قدس رضوی طرح نوروزی خدمت‌رسانی آغاز و تا پایان ۱۴ فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به سخنرانی مقام معظم رهبری در حرم مطهر امام رضا(ع)، گفت: سخنرانی معظم له همزمان به سه زبان انگلیسی، عربی و اردو ترجمه خواهد شد و متن سخنان ایشان نیز در اسرع وقت به زبان‌های مختلف منتشر شده و در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت، برگزاری سلسله نشست‌های تخصصی با موضوع تبیین شعار سال با حضور آیت‌الله سید احمد خاتمی از دیگر برنامه‌های حرم مطهر در ایام نوروز است.

وی گفت: در ایام نوروز میزبان زائران عزیز در ۲ مهمانسرای جدید و قدیم آستان قدس رضوی خواهیم بود و در وعده‌های صبحانه، ناهار و شام از آنان پذیرایی خواهد شد. همچنین در مبادی ورودی مشهد مقدس نیز روزانه ۱۵ هزار وعده غذایی گرم بین زائران توزیع می‌شود.اسفند ۲۰ام, ۱۳۹۵ | 19 views | دسته: مذهبی