خدمات

لیست خدمات

وبمستر

خدمات وبمستر

فروشگاه

پنگوئن‌ها باز می‌گردند
پنگوئن‌ها باز می‌گردند

به گزارش یورونیوز، سال ۲۰۰۶ بود که مستندی درباره پنگوئن‌های امپراتور و نبرد دشوار آنها برای حفظ جوجه هایشان پرده سینماها را تسخیر کرد. حالا بیش از یک دهه بعد، لوک ژاکه مستندساز فرانسوی که برای فیلم «رژه پنگوئن‌ها» برنده اسکار شده بود با فیلمی تازه درباره زندگی این گونه جانوری به سینما بازگشته است.

این فیلمساز که برای شرکت در نمایشگاه آنتارکتیکا (قطب جنوب) به موزه کنفلوانس در لیون آمده بود درباره انگیزه سفرش به قطب جنوب و ساخت این فیلم صحبت می کند. وی می‌گوید: در سفر به قطب جنوب که برای این موزه انجام شد، می خواستم نیمه پنهان زندگیِ پنگوئن ها یعنی جهانِ اقیانوس را ببینم، جهانی که نتوانسته بودیم در فیلم «رژه پنگوئن ها» آن را تصویر کنیم و تجهیزات فیلمبرداری قبلی، یعنی دوربین ۱۶ میلیمتری هم خیلی ابتدایی بود اما این بار با دوربین ۴K کار کردیم که تصاویر حیرت انگیزی می گیرد. نکته دیگر اینکه این بار می توانستم داستان را بهتر تعریف کنم.

نوآوریِ دیگر این فیلم نسبت به «رژه پنگوئن ها» تصاویر زیرآب است. حال آنکه در فیلم پیشین یک دوربین نصب شده روی زمین، فقط لحظاتی کوتاه از تصاویر زیر آب را ضبط کرده بود.

کارگردان درباره این تصاویر می گوید: پنج نفر غوّاص داشتیم که تا ۷۰ متری زیر آب می رفتند؛ کاری که در جهان تک است. تا حالا کسی در آبهای قطب جنوب به این عمق نرفته است. ما شگفتی پنگوئن ها را در زیر آب کشف کردیم. زیبایی این اعماق، رنگ ها و جانوران آن مطلقا شگفت انگیز بود.

این فیلم بیش از هر چیز شاهدی است بر لزوم حفاظت از محیط زیست؛ چراکه در قطب جنوب نیز تأثیر گرمایش زمین آشکار است.

لوک ژاکه تاکید می‌کند: پدیده ای عجیب است؛ سطح یخ در قطب جنوب بیش از انتظار است. دلیل علمی آن هم این است که آب شیرینی که از ذوب شدن یخهای قطبی، در اثر گرمایش زمین، ایجاد می شود زودتر از آب شور دریا یخ می زند. بنابرین پیوسته به مساحت نواحی یخ زده در قطب جنوب افزوده می شود. (کوه های یخی در قطب جنوب ذوب می شوند و آب شیرین حاصل از آنها در اندک زمانی دوباره پیرامون همان منطقه به شکل مسطح یخ می بندد. پدیده ای که در قطب شمال دیده نمی شود.)

او می افزاید: در محیطی این چنین بی نظیر با این حیونات که از شما نمی ترسند و برایتان آشنا هستند به خودتان می گویید: نمی توانم به اینها بی توجه باشم، می خواهم که فرزندانم و فرزندانشان بتوانند از اینها لذت ببرند. شاید این نگاه کمی حساسی باشد اما ما انسان‌ها همه به هم پیوند خورده ایم و اگر زمین خوب بماند می توانیم روی آن زندگی کنیم. اگر محیط از بین برود بی شک ما هم رنج می بریم. بنابراین باید از قطب جنوب نیز محافظت کنیم.

فیلم «امپراتور» به تازگی راهی پرده سینماهای جهان شده است.فروردین ۷ام, ۱۳۹۶ | 3 views | دسته: هنر

آغاز پیش تولید «پایتخت ۵» از قبرس | آغاز تصویربرداری از نیمه فروردین
آغاز پیش تولید «پایتخت ۵» از قبرس | آغاز تصویربرداری از نیمه فروردین

فارس نوشت: پس از چند ماه از شروع نگارش فصل پنجم سریال «پایتخت»، این روزها عوامل اصلی تولید این سریال در قبرس مشغول بازدید لوکیشن و انجام مراحل مربوط به پیش تولید هستند.

«پایتخت ۵» به نویسندگی محسن تنابنده، کارگردانی سیروس مقدم، تهیه کنندگی الهام غفوری و با مشارکت سازمان فرهنگی هنری اوج قرار است اواسط فروردین در قبرس کلید بخورد.

همچنین قرار بود این سریال در روزهای پایانی اسفند سال گذشته کلید بخورد، اما به دلیل نداشتن متن کافی این اتفاق رقم نخورد.

محسن تنابنده، احمد مهرانفر، علیرضا خمسه، ریما رامین فر، هومن حاجی عبداللهی، سارا و نیکا فرقانی اصل از بازیگرانی هستند که در قبرس مقابل دوربین خواهند رفت.

گروه تولید تا پایان خرداد ماه سال جاری مشغول به ضبط خواهند بود و بعد از قبرس به شهرک دفاع مقدس می‌روند.فروردین ۵ام, ۱۳۹۶ | 11 views | دسته: هنر

پُرفروش‌ترین فیلم‌های سال ۹۵
پُرفروش‌ترین فیلم‌های سال ۹۵

به گزارش خبرنگار سینمایی ایرنا، سال ۹۵ شش فیلم توانستند به فروشی بالای ۱۰ میلیارد تومان دست یابند که از میان این آثار یک اثر عنوان پر فروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینمای ایران را نیز به خود اختصاص داد.

«من سالوادور نیستم» ساخته پرویز هادی، «۵۰ کیلو آلبالو» به کارگردانی مانی حقیقی، «سلام بمبئی» ساخته قربان محمدپور، «فروشنده»، ساخته اصغر فرهادی، «ابد و یک روز» به کارگردانی سعید روستایی و «بارکد» ساخته مصطفی کیایی ۶ فیلم های بالای ۱۰ میلیارد تومان اکران سال ۹۵ بودند که از میان این آثار «فروشنده» با فروش ۱۵ میلیارد و ۷۱۴ میلیون ۹۱۹ هزار تومان در واقع توانست علاوه بر پُرفروش ترین فیلم سال ۹۵ عنوان پرفروش ترین فیلم تاریخ سینما ایران را از آن خود کند.

پس از این فیلم دیگر آثار پرفروش به ترتیب «من سالوادور نیستم» چهارده میلیارد و ۳۳۰ میلیون و ۴۹۱ هزار تومان، «۵۰ کیلو آلبالو» سیزده میلیارد و ۶۵۵ میلیون و ۹۴۸ هزار تومان، «سلام بمبئی» سیزده میلیارد و ۶۱۲ میلیون و ۵۲۶ هزار تومان، «ابد و یک روز» یازده میلیارد و ۴۸۲ میلیون و ۸۸۶ هزار تومان، «بارکد» یازده میلیارد و ۱۸۷ میلیون و ۳۷۹ هزار تومان، «بادیگارد» شش میلیارد و ۶۹۰ میلیون و ۳۶۳ هزار تومان، «لانتوری» شش میلیارد و ۲۹۶ هزار و ۹۰۲ هزار تومان و «زاپاس» چهار میلیاردو ۸۱۶ میلیون و ۱۱۴ هزار تومان هستند.

در سال ۹۴ نیز عنوان پرفروش ترین فیلم سینمای ایران به فیلم «محمد رسول الله (ص)» با فروش چهارده میلیارد و ۶۲۰ میلیون و چهار هزار تومان اختصاص یافت.

«شهر موش‌های ۲» با فروش یازده میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان در سال ۹۳ نیز عنوان پُرفروش ترین فیلم اکران سال ۹۳ را به خود اختصاص داده است.

اما در سال ۹۵ آثاری نیز اکران شدند که با ناکامی در گیشه فروشی بیشتر از ۱۵۰ میلیون تومان به دست نیاوردند.

فیلم‌های «فرار از اردو» ۱۱۴ میلیون و ۵۲۰ هزار تومان، «ربوده شده» ۱۴۱ میلیون و ۱۰۲ هزار تومان، «دلبری» ۱۳۸ میلیون و ۵۱۱ هزار تومان، انیمیشن «ناسور» ۱۳۳ میلیون و ۴۷۷ هزار تومان، «هیهات» ۱۳۱ میلیون و ۲۶ هزار تومان، «سایه» ۱۱۸ میلیون و ۵۶۷ هزار تومان، انیمیشن «نبرد خلیج فارس» ۷۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، «ابوزینب» ۵۹ میلیون و ۳۳۰ هزار تومان، «بچه‌های جسور» ۴۲ میلیون و ۹۴۸ هزار تومان، «رفقای خوب» ۱۶ میلیون و ۲۲ هزار تومان عنوان ۱۰ فیلم کم فروش سال ۹۵ هستند.فروردین ۵ام, ۱۳۹۶ | 12 views | دسته: هنر

اصغر فرهادی از هویت خبرنگار رسانه صهیونیستی مطلع نبوده است
اصغر فرهادی از هویت خبرنگار رسانه صهیونیستی مطلع نبوده است

ایرنا نوشت: در متن اطلاعیه‌ای که چهارشنبه برای کانال‌های تلگرامی رسانه‌ها و خبرنگاران ارسال شده به نقل از روابط عمومی فیلم فروشنده آمده است: روز گذشته مصاحبه‌ای با آقای فرهادی در وبسایت روزنامه هاآرتص منتشر شد که طبق آنچه در مقدمه مصاحبه نیز آمده، در فستیوال فیلم کن سال گذشته انجام شده است. آقای فرهادی در فستیوال فیلم کن ۲۰۱۶، حدود پنجاه مصاحبه بر اساس برنامه ریزی پخش‌کننده بین‌المللی فیلم فروشنده با رسانه‌ها داشته‌اند.

در ادامه این اطلاعیه افزوده شده است: مصاحبه‌هایی که بعد از اولین اکران جهانی(World Premiere) در فستیوالی مانند کن انجام می‌شوند، توسط روابط عمومی شرکت پخش‌کننده خارجی فیلم تنظیم می‌شوند. تمام حدود پنجاه مصاحبه ایشان با رسانه‌ها توسط روابط عمومی شرکت پخش‌کننده فرانسوی فیلم تنظیم شده بود.

«این مصاحبه‌ها معمولا به صورت جمع سه یا چهار نفره از سه یا چهار رسانه مختلف برگزار می‌شوند. اگرچه یک سال از زمان انجام این مصاحبه گذشته است و امکان دقیق به خاطر آوردن‌ آن دشوار، اما این مصاحبه در جمع چند نفره خبرنگاران و روزنامه‌نگاران انجام شده و روزنامه‌نگاری که سوالات را از آقای فرهادی پرسیده احتمالا اعلام نکرده از طرف روزنامه اسرائیلی هاآرتص سوال می‌پرسد یا اگر اعلام کرده، این اعلام توسط روابط عمومی کمپانی پخش‌کننده فیلم به اطلاع آقای فرهادی نرسیده است».

روزنامه صهیونیستی هاآرتص مصاحبه ای را به تاریخ ۲۰ مارس (دوشنبه/۳۰ اسفند) از فرهادی کارگردان اسکاری سینمای ایران منتشر کرده است که بیشتر سوالات آن پیرامون فیلم فروشنده و دیگر آثار وی پرسیده شده است.

فرهادی با فیلم فروشنده جایزه بهترین فیلمنامه از جشنواره بین المللی فیلم کن (۲۰۱۶) و بهترین فیلم خارجی را از اسکار (۲۰۱۷) دریافت کرد. این فیلم با بازی شهاب حسینی، ترانه علی دوستی و فرید سجادی حسینی تابستان و پاییز گذشته نیز در ایران به نمایش درآمد و به فروشی بالای ۱۵ میلیارد تومان دست یافت.فروردین ۳ام, ۱۳۹۶ | 11 views | دسته: هنر

آغاز متفاوت سینمای ایران در سال ۹۶ | فروش فیلم‌ها افزایش یافت
آغاز متفاوت سینمای ایران در سال ۹۶ | فروش فیلم‌ها افزایش یافت

به گزارش ایسنا، علی سرتیپی در این باره گفت:ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که فروش فیلم‌های سینمایی روی پرده، در اسفندماه سال ۹۵ نسبت به مدت زمان مشابه، رشد خوبی داشته و تعداد مخاطبان آن‌ها نیز بیشتر از قبل بوده است.

وی اظهار کرد: سینمای ایران در سال جدید آغاز خیلی خوب و امیدبخشی داشته، به طوری که فیلم‌ها در ابتدای سال نسبت به سال پیش،فروش بیشتر و بهتری داشته‌اند. این درحالی است که اتفاقا در نوروز امسال فیلم‌ها هیچ تبلیغات ماهواره‌ای نداشته‌اند و صدا و سیما به تبلیغ آن‌ها کمک کرده است که امیدواریم این روند همچنان در سال ۹۶ ادامه داشته باشد.

«یک روز به خصوص»، «ماجرای نیمروز»،«آباجان»،«گشت۲»،«خوب، بد،جلف» و «سه دیوانه» فیلم‌های درحال اکران سینمای ایران هستند که سرتیپی از این مجموعه چنین ارزیابی را داشت و گفت که در چند روز آینده آمار فروش و مخاطبان فیلم‌ها را اعلام خواهد کرد.فروردین ۳ام, ۱۳۹۶ | 11 views | دسته: هنر

مفاهیم: داستان مصور یا کامیک استریپ چیست؟
مفاهیم: داستان مصور یا کامیک استریپ چیست؟

کامیک (کمیک) معمولاً توسط یک تیم دونفره که یکی داستان را می‌نویسد و دیگری تصویر گری و جوهر زنی می‌کند ساخته می‌شود. به روایت کلی : کمیک‌استریپ، همان هنر متوالی است.

شرح روایت و بیان ماجراها به زبان تصویر و بعضاً با استفاده از دیالوگ‌ها، به زمان مصر باستان بر می‌گردد. اما اگر شرح روایت‌های مدرن را در نظر بگیریم، داستان‌های مصور به شکل کنونی آن نخستین‌بار در اروپا شکل گرفتند. در سده ۱۸ میلادی، از طریق داستان‌های مصور، به شکلی «هجوآمیز» از ولنگاری جنسی و فساد در دودمان بوربون، انتقاد می‌شد. نخستین کمیک‌های آمریکایی در سده بیستم میلادی شکل گرفتند.

اولین کتاب کمیک بر اساس مجموعه‌ای از کمیک‌استریپ‌های روزنامه‌ای شکل گرفت.

ماجراهای تَن‌تَن و میلو، از معروف‌ترین داستان‌های مصور است که تاکنون به بیش از ۷۰ زبان ترجمه شده است.

همان‌طور که از نام کُمیک بر می‌آید، محتوای آن اساساً مطلب خنده‌دار است، اولین کمیک‌استریپ‌هایی که در دههٔ ۱۹۳۰ پا به‌عرصهٔ وجود گذاشتند، شامل ماجراهای خنده‌دار و ماجراجویانهٔ قهرمانانی چون باک راجرز، تارزان و ماجراهای تن‌تن بود. ۱۱ البته قرار گرفتن نام کمیک مربوط به تاریخچهٔ آن است. اکنون با وجود تغییرات عمده‌ای که در نوع طراحی، موضوع، کمپزسیون، انتخاب زاویهٔ دید و دیگر المان‌های کمیک به وجود  آمده و این هنر روایتگر را بسیار متفاوت از گذشتهٔ خود کرده، هنوز نام کمیک روی آن باقی‌مانده است. درحالی که مایهٔ طنز تنها در شاخهٔ خاصی از این هنر به کار گرفته می‌شود.

کمیک

داستان‌های مصور به زبان فارسی تا دههٔ ۱۳۴۰ خورشیدی رایج نبودند. در این سال‌ها مجلهٔ کیهان بچه‌ها (از مجموعهٔ نشریات مؤسسهٔ کیهان) شروع به انتشار داستان‌های مصور کرد. در سال های۱۳۵۰ تا ۱۳۵۶ انتشارت یونیورسال، به مدیریت ماردیک بوغوسیان، سیزده عنوان از ماجراهای تن‌تن و میلو را به ترجمهٔ خسرو سمیعی به چاپ رساند. در سال ۱۳۵۵۵ انتشارت یونیورسال کتاب «عظمت بازیافته» را با تصویرگری طراحی بلژیکی به نام دینو آتاناسیو منتشر کرد. این کتاب اثری تبلیغاتی بود که تاریخ معاصر ایران را بنا بر روایت رسمی حکومت وقت بیان می‌کرد. در همین سال نخستین داستان مصور ایرانی با عنوان رستم و اسفندیار با تصویرگری سیروس راد توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد.

در سال‌های اخیر نیز گروه‌هایی مانند ایران کمیک اقدام به ترجمه آثار برتر جهان کرده و آن‌ها را در غالب نرم‌افزار برای تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها ارائه کرده‌اند.

  • کمیک اقتباس شده از فیلم‌ها

در این نوع کمیک‌ها از متن اصلی فیلم نامه و طراحی صحنهٔ فیلم استفاده می‌شود. برای این نوع کمیک‌ها می‌توان به کمیک جانگو رها شده ساختهٔ تارانتینو و se7en ساختهٔ دیوید فینچر اشاره کرد. در ایران نیز می‌توان به سایت فیلم باز!! اشاره کرد که با استفاده از تصاویر واقعی فیلم اقدام به ساخت کمیک کرده است.فروردین ۳ام, ۱۳۹۶ | 11 views | دسته: هنر

آشنایی با کتاب کامیک
آشنایی با کتاب کامیک

کتاب کامیک (Comic book) که همچنین به نام مجله کامیک نیز شناخته می‌شود، اشاره به محصولات منتشره‌ای دارد که شامل کامیکس و تلفیقی از سری تصاویر فکاهی است که به شکل پنل‌هایی است که معمولا به همراه  یک توصیف کوتاه هستند، این توصیفات معمولا به شکل بالن که گفتگویی میان شخصیت‌هاست نشان داده می‌شود.


فروردین ۱ام, ۱۳۹۶ | 13 views | دسته: هنر

انتشار گزارش رسمی تولیدات سینما در سال ۹۵
انتشار گزارش رسمی تولیدات سینما در سال ۹۵

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی،در سال سینمایی جاری (بهمن ۹۴ تا بهمن ۹۵) ۱۰۴ فیلم سینمایی آماده نمایش شده است. 

در این پروژه‌ها آثاری با مضامین مختلف از جمله دفاع مقدس، پایداری، دینی، کودک و نوجوان، تاریخی، کمدی، حادثه‌ای، اجتماعی و خانوادگی به چشم می‌خورد.

بر همین اساس فیلم «من دیوانه نیستم» به کارگردانی علیرضا امینی و تهیه کنندگی مرتضی شایسته در مرحله صداگذاری قرار دارد و «باد سوار» به کارگردانی و تهیه کنندگی حجت الله سیفی، «دل دیوانه» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی بهمن فرمان آرا، «شعله ور» به کارگردانی حمید نعمت‌الله و تهیه کنندگی محمدرضا شفیعی، «جوراب شو» به کارگردانی علیرضا محمودزاده و تهیه‌کنندگی داریوش بابائیان، «گیتی» به کارگردانی حمیدرضا هنری و تهیه‌کنندگی جامعی ندوشن-عطاردی و «نسترن‌های وحشی» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی رهبر قنبری نیز فیلم‌هایی هستند که  در مرحله تدوین قرار دارند.

فیلم‌های «پل سفید» به تهیهکنندگی و کارگردانی علی قوی تن، «فصل شکار» به کارگردانی داریوش یاری و تهیهکنندگی علیرضا ابوالقاسمی، «کار کثیف» به کارگردانی و تهیهکنندگی خسرو معصومی، «شغالها» (پویانمایی) به کارگردانی سیدعلی مدنی و تهیه‌کنندگی زهرا مشتاق، «اکسیدان» به کارگردانی حامد محمدی و تهیه‌کنندگی منوچهر محمدی، «ماهور» به کارگردانی حمید زرگرنژاد و تهیه کنندگی علیرضا جلالی، «رونا جان» به کارگردانی جمشید محمودی و تهیه کنندگی نوید محمودی، «همه چی عادیه» به کارگردانی و تهیه کنندگی محسن دامادی، «سرو زیر آب» به کارگردانی محمدعلی باشه آهنگر و تهیه‌کنندگی حامد حسینی، «حاج علی آقا» به کارگردانی عباس صالح مدرسه‌ای و تهیه کنندگی امیر سماواتی، «دارکوب» به کارگردانی بهروز شعیبی و تهیه کنندگی سیدمحمود رضوی، «حماسه روزبه» (پویانمایی) به کارگردانی علی نوری اسکویی و تهیه‌کنندگی موسسه اشراق، «اولین امضاء برای رعنا» به کارگردانی و تهیه کنندگی علی ژکان، «یک کیلو و بیست و یک گرم» به کارگردانی رحیم طوفان و تهیه کنندگی وحید نیکخواه آزاد، «پشت ابرها» به کارگردانی و تهیه کنندگی مجید مجیدی، «خاله قورباغه» به کارگردانی مسعود کرامتی و تهیه کنندگی فرشته طائرپور، «دزد رویا» (پویا نمایی) به تهیه کنندگی و کارگردانی روانبخش صادقی، «گرگ بازی» به کارگردانی عباس نظام دوست و تهیه‌کنندگی محمدعلی نجفی و «دایان» به کارگردانی بهروز نورانی پور و تهیه‌کنندگی محمد حمزه زاده در مرحله فیلمبرداری قرار دارند.

همچنین فیلم‌هایی که بیش از ۵ درصد مراحل پیش تولید را طی کرده‌اند عبارتند از: «روزگار مجنون» به کارگردانی یاسمن نصرتی و تهیه‌کنندگی یدالله شهیدی، «پیچ تند» به کارگردانی امیر احمد انصاری و تهیه‌کنندگی محمدحسین لطیفی، «رضا» به کارگردانی علی فخرموسوی و تهیهکنندگی علی آشتیانیپور، «حسادت» به کارگردانی امیر سائلی و تهیهکنندگی محسن محسنی نسب، «آریو برزن» (پویانمایی) به کارگردانی ایمان ایرانی نژادمقدم و تهیهکنندگی مریم گودرزی، «سربازان گهواره» به کارگردانی و تهیه کنندگی مجتبی فرآورده، «روی خط صفر» به کارگردانی مهرداد غفارزاده و تهیه کنندگی سیدامیر سیدزاده، «کوچه برلن» به کارگردانی محمدرضا ارجمند و تهیه‌کنندگی علی مصفا و «همسایه محبوب من» به کارگردانی حمیدرضا صلاحمند و تهیه‌کنندگی یوسف صمدزاده.

از میان ۷۰ پروژه یاد شده ۱۹ پروژه مربوط به آثار اول کارگردانان است.اسفند ۲۹ام, ۱۳۹۵ | 17 views | دسته: هنر

عکس | سحر دولتشاهی به عنوان سفیر پویش ارمغان انتخاب شد
عکس | سحر دولتشاهی به عنوان سفیر پویش ارمغان انتخاب شد

سحر دولتشاهی

ایرنا نوشت: پویش «ارمغان» در راستای تفاهم نامه امضا شده میان معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و ستاد مردمی دیه آغاز به کار کرد. این پویش که فعالیت آن در آستانه میلاد حضرت زهرا(س) آغاز شد تا میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) به آزادی زنان زندانی مرتکب جرایم غیرعمد در کل کشور خواهد پرداخت.اسفند ۲۹ام, ۱۳۹۵ | 13 views | دسته: هنر