خدمات

لیست خدمات

وبمستر

خدمات وبمستر

فروشگاه

سهم پر رنگ جامعه در بحران‌های فردی
سهم پر رنگ جامعه در بحران‌های فردی

نمی‌توان منکر مسائل شخصی شد، ولی مشکل گسترده‌تر و ریشه‌دارتر از این حرف‌هاست. درواقع ما بیش از بحران فردی با بحرانی اجتماعی مواجه هستیم. اساسا هر رفتار غلطی که در جامعه گسترش یابد از فروپاشی خانواده‌ها تا معضل اعتیاد، ریشه‌اش بیشتر اجتماعی است تا فردی. نقش و سهم اراده فرد در مثلا گرایش به اعتیاد را نمی‌توان نادیده گرفت، ولی وقتی دامنه مصرف مواد مخدر گسترش نگران‌کننده می‌یابد و به‌خصوص سن گرایش به اعتیاد پایین می‌آید، نمی‌شود آن‌را بحران فردی افراد مبتلا دانست.

در یک محیط ناسالم بستر برای گرایش به بزهکاری فراهم است و ممکن است عده‌ای به‌واسطه اراده و ویژگی‌های فردی‌شان بتوانند خود را از گزند آلودگی‌ها منزه نگه دارند، ولی وقتی شرایط اجتماعی نامناسب است معمولا افراد زیادی قربانی می‌شوند. افرادی که شاید در نگاهی شتابزده برخی آنها را سست‌اراده بنامند، ولی همین منتقدان اگر در شرایط مشابه قرار گیرند احتمال دارد خودشان هم این وضعیت ناگوار را تجربه کنند.

بنابراین در بحران‌های گسترده و دامنه‌دار اخلاقی نمی‌توان سهم اجتماع را نادیده گرفت. اگر بحث کمبود عواطف میان اعضای خانواده به موضوعی نگران‌کننده تبدیل شده ریشه‌های این مسئله را باید با زاویه دیدی کاملا اجتماعی واکاوی کنیم. بحران طلاق عاطفی هم که دامن بسیاری از خانواده‌ها را گرفته، زمینه اجتماعی دارد و پس از در نظر گرفتن سهم جامعه است که می‌توان سراغ دلایل فردی رفت.

این به معنای حذف فردیت نیست و با احترام به نیروی اراده انسانی، باید سهم فضای اجتماعی در بزنگاه‌های حساس زندگی افراد را به رسمیت شناخت و جدی گرفت. به واقع در کنار روان‌شناسی و روان درمانی به شدت به آسیب شناسی اجتماعی نیز نیازمندیم. آسیب شناسی ای که باید به شیوه روشمند صورت گیرد.بدون این کار، نمی‌شود بر بحران‌های گسترده‌ای که جامعه را دچار آسیب کرده فائق آمد و حتی برای ارتقای وجدان فردی هم نیازمند فعالیت اجتماعی هستیم.

اگر جامعه‌ای به سمت سلامت حرکت نکند، فرد هم به سختی می‌تواند خود را از گزند حوادث ایمن نگه‌دارد. فرد سالم و بهنجار و جامعه سالم لازم و ملزوم یکدیگرند.

  • نویسنده و کارگردان سینما


اسفند ۱ام, ۱۳۹۵ | 5 views | دسته: هنر

سیمبا و موفاسا زنده می‌شوند
سیمبا و موفاسا زنده می‌شوند

به گزارش همشهری، جان فاورو که سال گذشته میلادی پروژه ۱۷۵ میلیون دلاری «کتاب جنگل» را در دنیا به مرز فروش یک میلیارد دلار رساند، حالا برای بازسازی نسخه زنده انیمیشن «شیرشاه» دورخیز کرده است. بر اساس خبرهایی که فیلمساز ۵۰ ساله آمریکایی در توییتر منتشر کرده، دانلد گلاور قرار است نقش سیمبا را در شیرشاه زنده ایفا کند و جیمز ارل جونز بازیگر نقش موفاسا خواهد بود؛ چهره‌ای که در نسخه اصلی هم به جای همین شخصیت حرف زده بود.

کتاب جنگل که از موفق‌ترین پروژه‌های سینمایی جهان در سال ۲۰۱۶ بود، بر تصمیم استودیو دیزنی برای خلق نسخه‌ای تازه از انیمیشن محبوب شیرشاه مهر تایید زد. هر چند فاورو در کتاب جنگل یک بازیگر کودک را با شخصیت‌های دیجیتالی همراه کرد اما کمتر کسی در سالن سینما احساس می‌کرد در حال دیدن یک کارتون است. به این ترتیب، باید منتظر گروه تولید شیرشاه بمانیم و ببینیم شخصیت‌های دوست‌داشتنی آن کارتون چگونه در دنیای واقعی جان می‌گیرند.

کارتون موزیکال شیرشاه سال ۱۹۹۴ با بودجه ۴۵ میلیون دلار به شیوه سنتی تولید شد و با ۹۷۰ میلیون دلار فروش در سراسر دنیا، موفق‌ترین انیمیشن سنتی تاریخ لقب گرفت. با ظهور انیمیشن‌های سه‌بعدی و دیجیتالی جایگاه کارتون‌های دوبعدی تا حدودی به خطر افتاد اما شیرشاه همچنان یکی از محبوب‌ترین‌های تاریخ است و به نظر می‌رسد نسخه زنده آن هم بتواند پای تماشاگران را به سالن‌های تاریک بکشاند.اسفند ۱ام, ۱۳۹۵ | 5 views | دسته: هنر

اولین جایزه جشنواره برلین برای فیلمی با موضوع سوریه
اولین جایزه جشنواره برلین برای فیلمی با موضوع سوریه

به گزارش ایسنا به نقل از هالیوود ریپورتر، فیلم بلژیکی «Insyriated» به کارگردانی «فیلیپ فن لئو» موفق به کسب جایزه «لِیبل سینمای اروپا» از شصت‌وهفتمین جشنواره فیلم برلین شد.

این فیلم روایتگر زندگی یک خانواده سوری به عنوان نمونه‌ای کوچک از جامعه سوریه در آپارتمانی در شهر دمشق است که در خانه‌شان محبوس شده‌اند و با وحشت‌های جنگ دست و پنجه نرم می‌کنند، در حالیکه شهر دمشق نیز تحت محاصره است.

هیئت داوران چهار نفره و مستقل از این جایزه سینمایی در بیانیه‌ای اعلام کردند، فیلم «Insyriated» گزینه‌ای کاملا مناسب از لحاظ موضوعی برای دریافت جایزه «لِیبل سینمای اروپا» است.

جایزه «لِیبل سینمای اروپا» اولین‌بار در سال ۲۰۰۳ به بهترین فیلم اروپایی در بخش “دو هفته کارگردانان” کن و از سال ۲۰۰۵ نیز در بخش “روزهای ونیز” اعطاء شد. هیئت داوران مستقل این جایزه سینمایی از سال ۲۰۰۵ این جایزه را به بهترین فیلم اروپایی بخش پانورامای جشنواره برلین نیز اعطا می‌کنند.

هدف از اعطای این جایزه سینمایی، کمک به توزیع فیلم‌های اروپایی در شبکه سینماهای اروپا شامل ۱۰۰۰ سینمای هنری در ۴۱ کشور است.

برندگان نهایی شصت‌وهفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم برلین امشب (شنبه) مشخص خواهند شد.اسفند ۱ام, ۱۳۹۵ | 5 views | دسته: هنر

فیلم‌های نامزد اسکار ۲۰۱۷ | منچستر کنار دریا
فیلم‌های نامزد اسکار ۲۰۱۷ | منچستر کنار دریا

 در ساخت یک اثر سینمایی تاثیرگذار و متفاوت احتمالا سینمای درام اجتماعی همیشه می‌تواند پرمخاطب باشد چنانچه داستان به قواعد ژانر پایبند باشد.

منچستر کنار دریا؛به عنوان یک فیلم تلخ خانوادگی در این ژانر و به عنوان یک اثر مستقل و جمع و جور فیلمی تاثیرگذار و دارای مابه ازای اجتماعی است و فراتر از یک زبان و یک فرهنگ قابلیت نشو و نما و جلوه‌گری دارد. اینجا یک توضیح ضروری قابل ارائه است.در تعریف فراگیر در ادیبات نمایشی؛ به هر اثر نمایشی درام می‌گوئیم. از این منظر درام می‌تواند گستردگی فراوانی داشته باشد. و به زیرمجموعه‌هایی نظیر درام کمدی، ملودرام و درام تراژیک طبقه‌بندی‌شود.

جدای از این در سینما؛ به جز برخی ژانر‌های خاص ، به تمامی آثار ساخته شده می توان نام درام نهاد. البته مرزبندی خاصی بین درام و ملودرام و زیرمجموعه‌های آنها باید درنظر گرفت. در معنای نزدیکتر باید بگوئیم فیلمی در سینما درام نامیده می‌شود که از انگاره کشمکش و تفاوت و تعارض سود بجوید. منچستر کنار دریا دقیقا به این موارد در عناصر داستان و نحوه روایت وفادار است.

کنت لونرگان را با فیلم معتبر و فیلمنامه درجه اول آن یعنی دارو دسته نیویورکی می‌شناسیم. اگر فیلمی که اسکورسیزی با آن همه جزئیات از کار درآورد یک شاهکار حماسی به شمار بیاوریم؛ منچستر کنار دریا یک شمایل کوچکتر در ژانر درام اجتماعی و سرشار از جزئیات ناب و حقیقی است.

داستان منچستر کنار دریا با ۱۳۵ دقیقه زمان در باره لی چنلر( بابازی کیسی افلک) سرایدار جوانی است که زندگی یکنواختی دارد و وقایع زندگیش به اتفاقات تلخی مثل اخراج از محل کار بخاطر توهین کردن به مستأجر محل کارش یا دعوا با غریبه‌ها در بار خلاصه می‌شود. یک روز صبح به لی تلفن می‌شود و او می‌فهمد برادرش ( با بازی کایل چندلر) که برای مدت‌ها از دور بوده به علت سکته قلبی در بیمارستان بستری است. لی به طرف بیمارستان حرکت می‌کند اما دیر می‌رسد و تنها موفق به دیدن جنازه برادرش می‌شود. سپس او برای خبر دادن به برادر زاده اش که در شهر منچستر در ماساچوست زندگی می‌کند راهی این شهر کوچک می‌شود که اطرافش را سراسر دریا گرفته است. رابطه او با برادر زاده اش پاتریک ابتدا چندان جدی نیست اما به مرور زمان حکم نوعی قیم را برای او پیدا می‌کند و خاطرات خود را دربارهٔ دلیل رفتنش از منچستر و تلاشش برای دوری جستن از گذشته را نقل می‌کند…

  • درباره عنوان فیلم

برخلاف تصور اشتباهی که دربارهٔ فیلم وجود دارد عنوان «منچستر» اشاره به شهر معروفی در انگلیس ندارد. داستان در آمریکا اتفاق میفتد و در منابع تاریخی ذکر شده است که در کرانه شمالی ماساچوست شهری به اسم Manchester-by-the Sea وجود دارد که پیش تر «منچستر» نام داشت اما در سال ۱۹۸۹ به واسطه حکم ایالتی جنجالی و عدم اشتباه گرفتن با شهر اصلی منچستر در انگلستان نامش به Manchester by the Sea یا «منچستر کنار دریا» تغییر کرد. علت این نام هم نزدیک بودن این شهر به آب دریا بوده است.

منچستر کنار دریا ساخته کنت لونرگان | Manchester By The Seaاسفند ۱ام, ۱۳۹۵ | 5 views | دسته: هنر

مجموعه تصاویر فیلم‌های نامزد اسکار ۸۹ | منچستر کنار دریا

اسفند ۱ام, ۱۳۹۵ | 5 views | دسته: هنر

کارگردان برنده اسکار از فروشنده می‌گوید
کارگردان برنده اسکار از فروشنده می‌گوید

به گزارش ایسنا، فیلم «فروشنده» به کارگردانی اصغر فرهادی امروز (۱۸ فوریه) در مرکز فیلم «آنجلیکا» اولین نمایش خود را در نیویورک تجربه خواهد کرد و «تام مک‌کارتی» کارگردان آمریکایی که سال گذشته با فیلم «اسپاتلایت/ افشاگر» عنوان بهترین فیلم جوایز اسکار را از آن خود کرد، میهمان ویژه این برنامه خواهد و پیش از آغاز نمایش به معرفی فیلم و ویژگی‌های آن خواهد پرداخت.

«مک‌کارتی» سال گذشته علاوه بر کسب جایزه بهترین فیلم اسکار، جایزه بهترین فیلمنامه اصلی را نیز برد و در شاخه کارگردانی نیز جزو نامزدها بود.

فیلم «فروشنده» امروز از ساعت ۱۰:۴۰ دقیقه صبح تا ۱۰ شب پنج نمایش در مرکز فیلم «آنجلیکا» خواهد داشت و تا ۲۳ فوریه (پنجشنبه ۵ اسفند) هر روز ۵ نوبت در این مرکز به نمایش گذاشته خواهد شد.

همچنین جشنواره فیلم «لوئیزیانا» آمریکا نیز اعلام کرده روز ۲۳ فوریه (۵ اسفند) میزبان نمایش فیلم «فروشنده» خواهد بود.

این فیلم هم‌اکنون در ۶۵ سالن سینمایی در آمریکا اکران شده و تاکنون به فروشی بالغ بر ۸۰۰ هزار دلار در گیشه آمریکای شمالی دست یافته است.

ساخته اصغر فرهادی یکی از پنج نامزد نهایی شاخه بهترین فیلم خارجی جوایز اسکار نیز است.اسفند ۱ام, ۱۳۹۵ | 5 views | دسته: هنر

قربانیِ رومن پولانسکی او را بخشید
قربانیِ رومن پولانسکی او را بخشید

به گزارش مهر به نقل از اینسایدر، یک مصاحبه جدید ویدویی از سامانتا گیمر قربانی پولانسکی در سال ۱۹۷۷ اعلام  می‌کند او را بخشیده است و پولانسکی در آن زمان به نوعی قهرمان این دختر محسوب می‌شد.

گیمر که سال ۲۰۱۳ با انتشار یک بیوگرافی با عنوان‌«دختر» به بیان این ماجرا پرداخته در این ویدیو گفته است پولانسکی نباید به زندان بیشتری محکوم شود و امیدوار است این پرونده سرانجام برای همیشه بسته شود.

وی افزود: در همه این مدت این پرونده را دنبال کردم تا حقیقت آن روشن شود. او عذرخواهی کرده و من او را بخشیده‌ام. می‌دانم او متاسف است و قصد او آسیب زدن به من نبود. او تایید کرده که این کار را انجام داده و برای آن به زندان هم رفته است.

گیمر در زمان وقوع این رویداد تنها ۱۳ سال داشت و پس از مصرف مواد مخدری که پولانسکی به وی داده بود مورد تعدی کارگردان واقع شد. این اتفاق در خانه جک نیکلسون افتاد و در ماه مارس ۱۹۷۷ پولانسکی دستگیر و به ۵ مورد اتهام علیه گیمر متهم شد.

او ۴۲ روز را در زندان سپری کرد و در حالی که آزاد شده بود، خاک آمریکا را ترک کرد. سال ۱۹۷۸ یک قاضی اعلام کرد آن پرونده باید دوباره به جریان بیفتد و همین موجب شد تا پولانسکی از بازگشت به آمریکا خودداری کند و برای همیشه تحت تعقیب بماند.

در حالی که دو روز پیش اعلام شده بود وکیل پولانسکی با مقامات آمریکایی در حال گفتگو است و مدعی شده مدتی را که موکلش در زندان گذرانده در آن زمان به عنوان محکومیت او در نظر گرفته شده بود، اکنون اعلام شده قربانی وی او را بخشیده است.اسفند ۱ام, ۱۳۹۵ | 5 views | دسته: هنر

فروش ۳۰۰ میلیونی اولین فیلم نوروزی در تهران
فروش ۳۰۰ میلیونی اولین فیلم نوروزی در تهران

به گزارش ایسنا؛ احمد مختاری از دفتر هدایت فیلم گفت:«خوب، بد، جلف» به کارگردانی پیمان قاسم‌خانی در روز چهارشنبه ۲۷ بهمن که اولین روز اکرانش بود، ۱۰۵ میلیون تومان و شب گذشته هم ۱۹۰ میلیون تومان در تهران فروش داشت.

وی اضافه کرد: اکران این فیلم در سینماهای چند شهرستان هم شروع شده که به زودی تعداد آن‌ها افزایش می‌یابد اما با همین تعداد فعلی هم ۸۵ میلیون تومان در شهرستان‌ها فروش داشته‌ایم.

«خوب، بد، جلف» فیلمی در ژانر کمدی به کارگردانی و نویسندگی پیمان قاسم‌خانی و تهیه‌کنندگی محسن چگینی و عبدالله اسکندری در سال ۱۳۹۴ است. پژمان جمشیدی، حمید فرخ‌نژاد، ویشکا آسایش، مانی حقیقی، بیژن امکانیان، سام درخشانی، امیر مهدی ژوله، آزاده صمدی، علی اوجی، نیوشا ضیغمی، محراب قاسم‌خانی و پیمان قاسم‌خانی در این فیلم ایفای نقش می‌کنند.

از دیگر عوامل این فیلم می‌توان به علی تبریزی، مدیر فیلمبرداری؛ عبدالله اسکندری، طراح گریم؛ پیام اسکندری، طراح صحنه؛ زینب نصرالهی، دستیار اول کارگردان و برنامه‌ریز و رضا کریمی، مدیر تولید اشاره کرد.

در خلاصه داستان آمده است؛ «یک کارگردان هنری سینما از طرف تهیه‌کننده‌اش تحت فشار است تا از دو بازیگر تجاری برای بازی در نقش‌های اصلی فیلمش استفاده کند. از نظر کارگردان آن‌ها بدترین انتخاب‌های ممکن هستند، اما اگر می‌خواهد فیلم را بسازد مجبور است در مدت کوتاهی آن‌ها را به نقش‌هایشان نزدیک کند و این کار آسانی نیست.»

به گزارش ایسنا، یکی دیگر از فیلم‌های تازه اکران‌شده در سینماها «ماحی» به کارگردانی داود خیام و تهیه‌کنندگی  جواد نوروزبیگی است که علاوه بر تهران فعلا در چند شهرستان محدود هم اکران می‌شود.

این فیلم در دو روز ابتدایی نمایش خود ۴۰ میلیون تومان فروش داشته است.

علاوه بر این‌ها آخرین آمار فروش دو فیلم «سلام بمبئی» و «هفت‌ماهگی» هم که از قبل از جشنواره فجر روی پرده  سینماها بودند اعلام شد.

علی سرتیپی مدیرعامل موسسه پخش فیلمیران به ایسنا گفت: فروش فیلم «سلام بمبئی» به ۱۴ میلیارد و ۵۰ میلیون تومان در کشور رسیده و فیلم «هفت‌ماهگی» نیز تاکنون دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان فروخته است.

طبق اعلام حمیدی از پخش حوزه هنری،  میزان فروش فیلم رئال انیمیشن «مبارک» به کارگردانی محمدرضا نجفی امامی در سه روز اخیر اکران خود که به تازگی بر پرده سینماها رفته، بیش از ۵۲۲ میلیون تومان در تهران شده است.

همچنین فروش فیلم «جشن تولد» عباس لاجوردی در سه شب گذشته به حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در  تهران رسیده است.

فیاض پارسیان هم آخرین آمار فروش فیلم «خانه‌ای در خیابان چهل و یکم» را که موسسه سیمای مهر پخش آن را برعهده دارد، ۶۱۰۰ میلیون تومان در تهران اعلام کرد.

به گفته او، در حال حاضر ۱۲ سینما در تهران و ۱۵ سینما در شهرستان‌ها این فیلم را نمایش می‌دهند و قرار است تعداد سینماهای شهرستان‌ها در روزهای آینده افزایش یابد.

او گفت: با جمع فروش ۲۰۵ میلیونی شهرستان‌ها، رقم کلی فروش «خانه‌ای در خیابان چهل و یکم» به کارگردانی حمیدرضا قربانی ۸۱۵ میلیون تومان شده است.اسفند ۱ام, ۱۳۹۵ | 5 views | دسته: هنر

بدون عشق به ایران هیچ گره‌ای گشوده نمی‌شود
بدون عشق به ایران هیچ گره‌ای گشوده نمی‌شود

به این معنا که فلان مدیر اختلاس‌ کرده و پول این سرزمین را از کشور خارج می‌کند. بعد اعلام می‌شود دوتابعیتی هم بوده، سال‌ها در ایران مدیر بوده، اصطلاحا بار خودش را بسته و از کشورش گریخته است. اینکه فردی به منابع مالی دست پیدا کند و بگوید من از فرصت استفاده کنم و از ایران بروم و مثلا در کانادا ملک بخرم معنی‌اش این است که او سرزمینی را که در آن متولد شده، امکان رشد یافته و همه‌چیزش را مدیون آن است دوست ندارد.

برخی از مسئولانی که فرزندانشان برای ادامه تحصیل به کشورهای دیگر می‌روند وخودشان هم برای درمان به خارج از کشور سفر می‌کنند به نظرم عرق و علاقه‌ای به ایران ندارند. مسئولی که چنین شرایطی دارد، طبیعی است که کاری برای این کشور و مردمش انجام ندهد. چنین مدیری سرزمین موعودش نه ایران که کشور و کشورهای دیگر است. یکی سرزمین موعودش کاناداست و دیگری انگلستان و… اگر قائل به این باشیم که اقلیتی از مدیران و مسئولان چنین شرایطی دارند، باز هم نمی‌توانیم این اتفاق را فاجعه‌بار ندانیم. برای حل مشکلات مردم و آبادکردن این سرزمین، حتما باید روحیه وطن‌پرستی را گسترش داد. بدون عشق به ایران نمی‌توان انتظار برداشته‌شدن گام‌های جدی و موثر برای این آب و خاک را داشت.

  • نویسنده و کارگردان سینما


اسفند ۱ام, ۱۳۹۵ | 4 views | دسته: هنر