خدمات

لیست خدمات

وبمستر

خدمات وبمستر

فروشگاه

هدف دشمن از نفوذ، سست کردن عقیده ما نسبت به ولی فقیه است

اسفند ۸ام, ۱۳۹۵ | 1 views | دسته: پلیس، خبر

احداث کارخانه تولید روغن‌های خوراکی گام موثری در تحقق اقتصاد مقاومتی بوده است

اسفند ۸ام, ۱۳۹۵ | 1 views | دسته: پلیس، خبر

سالانه ۶۰۰ دانش‌آموخته وظیفه دستیار پروژه‌های دفاعی می‌شوند

اسفند ۸ام, ۱۳۹۵ | 1 views | دسته: پلیس، خبر

فعالیت ۹۵ دانشگاه ایران در حوزه دفاعی | اجرای ۱۲۰۰ پروژه بین وزارتخانه‌های علوم و دفاع
فعالیت ۹۵ دانشگاه ایران در حوزه دفاعی | اجرای ۱۲۰۰ پروژه بین وزارتخانه‌های علوم و دفاع

به گزارش فارس، سردار حسین دهقان در حاشیه امضای تفاهمنامه با وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در زمینه پروژه‌های مشترک وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، گفت:‌ همواره همکاری‌های مؤثری با مراکز آموزش عالی داشتیم و در حدود ۴ سال گذشته سعی کرده‌ایم این فعالیت‌ها را ساماندهی کنیم.

وی افزود: همکاری‌های علمی ـ پژوهشی وزارت دفاع و وزارت علوم در ۹۵ دانشگاه کشور صورت می‌گیرد.

دهقان ادامه داد: سعی کردیم یک مدل همکاری طراحی شود که بر اساس آن هم‌افزایی‌ها بیشتر و از موازی‌کاری جلوگیری کنیم و سرمایه‌گذاری‌های نابجا صورت نگیرد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ادامه داد: برای اولویت‌بندی برنامه‌ها، هماهنگی‌هایی صورت دادیم تا در کوتاه‌ترین زمان بهترین پروژه‌ها را داشته باشیم.

بر طبق این گزارش، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز گفت: ۱۲۰۰ پروژه تحقیقاتی مشترک بین وزارت علوم و وزارت دفاع در حال انجام است که البته برخی از آنها به اتمام رسیده است.

محمد فرهادی نیز در مراسم امضای تفاهم‌نامه با وزیر دفاع پیرامون پروژه‌های تحقیقاتی مشترک، گفت: در حال حاضر ۱۲۰۰ پروژه تحقیقاتی بین وزارت دفاع و وزارت علوم در حال انجام است که تعدادی از آنها به اتمام رسیده و تعدادی در دست اجرا و تعدادی از اولویت اجرا خارج شده است.

وی افزود: امیدواریم بتوانیم از توان علمی دانشگاه‌ها در بحث دفاعی استفاده کنیم، زیرا بیش از ۴ میلیون دانشجو و ۸۰ هزار عضو هیأت علمی داریم.

وی گفت: بر اساس تفاهم‌نامه با وزارت دفاع، قرار است شیوه‌نامه تعامل و نحوه پروژه‌ها، تعریف پروژه‌های بزرگ مشخص شود.

فرهادی در پاسخ به وزیر دفاع که خواستار ایجاد سازوکار برای ارائه پایان نامه‌های محرمانه در حوزه دفاعی در دانشگاه‌ها شده بود، گفت: در دانشگاه مالک اشتر چنین سازوکاری را داریم و باید در دانشگاه‌های دیگر نیز ایجاد شود.اسفند ۸ام, ۱۳۹۵ | 1 views | دسته: پلیس، خبر

آزمایش‌های موشکی سپاه مصوب ستاد کل نیروهای مسلح است
آزمایش‌های موشکی سپاه مصوب ستاد کل نیروهای مسلح است

به گزارش اداره کل روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی،‌ سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف اظهارکرد: تمام آزمایش‌های موشکی سپاه مصوب ستاد کل نیروهای مسلح و با هماهنگی شورای امنیت عالی ملی بوده و ریاست این شورا نیز برعهده رئیس جمهوری است که مصوبات آن به تصویب مقام معظم رهبری می‌رسد.

وی با بیان اینکه قدرت موشکی ایران روال منطقی خود را ادامه می دهد، افزود: مطمئن هستیم قدرت موشکی ایران تاثیر بازدارندگی خود را دارد و اگر دشمنان انقلاب دیوانگی کنند سیلی سختی از ملت ایران خواهند خورد.

سردارشریف با بیان اینکه اینکه برجام و برنامه موشکی دو موضوع جداگانه است، تاکیدکرد: قطعاً اگر قدرتمندی و عبور نظام از گردنه‌ها نبود دشمن هرگز حاضر به مذاکره نمی‌شد و این ناشی از قدرت دشمن نبوده بلکه ناشی از قدرتمندی ایران بود که حاضر به مذاکره با ایران شدند.

وی با بیان اینکه افزایش توانمندی‌های دفاعی از دوران دفاع مقدس شروع شد، گفت: مجاهدت و آزمایش‌های مکرر که با حمایت‌های مجدانه رهبرمعظم انقلاب همراه بوده سبب شد با تلاش‌های جهادی فرزندان ملت به این قدرت دست یابیم که گوشه‌هایی از آن برای متنبه شدن دشمن، در آزمایش‌ها و رزمایش‌هایی که داشتیم به نمایش گذاشته شد.

سخنگوی سپاه با بیان اینکه سیاست نرمش قهرمانه مقام عظمای ولایت یک باردیگر بی‌اعتمادی و عهدشکنی آمریکا را برای مردم ایران و برخی به اثبات رساند، اظهارکرد: این موضوع موجب افزایش قدرت نرم‌افزاری ایران در مقابله با آمریکایی‌ها شد.

سردار شریف با بیان اینکه دشمن در ضعیف‌ترین شرایط موجود قرار دارد، گفت: دشمن در منطقه معضلات زیادی دارد و اگر قادر بود، بایستی مسائل افغانستان، عراق، یمن و سوریه را حل می کرد.اسفند ۸ام, ۱۳۹۵ | 1 views | دسته: پلیس، خبر

مسابقات بین‌المللی نظامی روسیه با حضور ایران آغاز شد
مسابقات بین‌المللی نظامی روسیه با حضور ایران آغاز شد

به گزارش ایرنا، مسابقات بین المللی نظامی بامداد امروز (جمعه) پس از برگزاری مراسم ویژه با حمل مشعل توسط سوتلانا ایشموراتووا قهرمان المپیک در یکی از رشته های اسکی به مجموعه ورزشی شهر بندری سوچی آغاز شد.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: مسابقات بین المللی نظامی با رقابت ها در رشته های مختلف اسکی کوهستان، بیاتلون و تیراندازی آغاز شده است.

در این مسابقات حدود یکهزار ورزشکار برای کسب ۴۴ مجموعه مدال های هفت رشته شامل بیاتلون، اسکی شیب، اسکی در کوهستان، اسکی کوهنوردی، صعود از صخره و جهت یابی با اسکی رقابت می کنند.

مسابقات بین المللی نظامی سوچی روز ۲۸ فوریه به پایان می‌رسد.

یگان هایی از نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران مردادماه سال جاری نیز در دومین دوره مسابقات دوستی نظامی بین المللی روسیه برای نخستین بار شرکت کردند که در چندین رشته عناوین برتر را کسب کردند.اسفند ۷ام, ۱۳۹۵ | 2 views | دسته: پلیس، خبر

رقابت‌های بین‌المللی نظامی تابستانه با حضور ایران برگزار می‌شود
رقابت‌های بین‌المللی نظامی تابستانه با حضور ایران برگزار می‌شود

به گزارش ایرنا، در کنفرانسی که برای برنامه ریزی رقابت های بین المللی نظامی در منطقه کوبینکا در حومه مسکو برگزار شد، برنامه این رقابت ها در تابستان آینده در چین، روسیه، قزاقستان، بلاروس و جمهوری آذربایجان اعلام شد.

در این نشست که تحت نظارت وزارت دفاع روسیه برگزار شد، وابسته های نظامی و مقام های نیروهای مسلح کشورهای علاقه مند از جمله ایران، چین، هند، مصر و قزاقستان حضور داشتند.

وزارت دفاع روسیه روز جمعه اعلام کرد: دستورالعمل کلی رقابت ها در پنج کشور و مسائل مختلف مربوط به برگزاری مسابقات از جمله مقررات تردد کاروان های نظامی و تامین امکانات پشتیبانی و پزشکی برای هیات ها، تشریح شد.

در مسابقات دو هفته ای «آرمی-۲۰۱۷» که هفتم مرداد ماه سال جاری آغاز می شود، شرکت کنندگان در ۲۸ رشته رقابت می کنند.

بخش اصلی رقابت ها در مناطق مختلف روسیه است، در چین شش و قزاقستان هم سه رشته برگزار خواهد شد و بلاروس و جمهوری آذربایجان نیز هر کدام میزبان برگزاری یک رشته رقابت نظامی هستند.

دومین دوره این مسابقات سال گذشته برگزار شد که در آن نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران برای نخستین بار شرکت داشتند و در چندین رشته نیز عناوین برتر را کسب کردند.اسفند ۷ام, ۱۳۹۵ | 3 views | دسته: پلیس، خبر

فراگیری پدافند غیرعامل نقش کلیدی در بازدارندگی تهدیدها دارد
فراگیری پدافند غیرعامل نقش کلیدی در بازدارندگی تهدیدها دارد

به گزارش ایرنا، سرتیپ دوم غلامعلی حیدری روز پنجشنبه در نشست مشورتی رابطان پدافند غیرعامل سازمان‌ها و ادارات استان کرمانشاه که در سرسرای شهدای دولت استانداری کرمانشاه برگزار شد، افزود: سازمان پدافند غیرعامل یک هزار و ۲۰۰ دانشجو در رشته پدافند غیرعامل در مقطع کارشناسی و ۳۰ نفر را در مقطع دکترا بورسیه کرده است.

وی در ادامه آموزش به مدیران رده بالا و میانی کشور، کارمندان ادارات و ارگان ها، ترویج درس پدافند غیرعامل در مدارس و فراگیر کردن آموزش ها در سطح جامعه را از دیگر برنامه های این سازمان عنوان کرد.

حیدری، سازمان پدافند غیرعامل را سازمانی نو پا دانست که دارای اهمیت فوق العاده حیاتی و ضروری با توجه به موقعیت جغرافیای سیاسی و منطقه ای برای کشور است.

مجله چهره‌های دفاعی ایران | مجله نهادهای دفاعی ایران | مجله تجهیزات دفاعی ایران

وی اظهارداشت: ایران با توجه به موقعیت و پتانسیل عظیمی که دارد، بدخواهان و دشمنان زیادی هم دارد که چشم طمع به آن دارند و این امر اهمیت توجه به پدافند غیرعامل در کشور را دو چندان می کند.

او در ادامه به ابلاغیه ۱۳ بندی سیاست کلی مقام معظم رهبری در مورد اهمیت پدافند غیرعامل در سال ۸۲ اشاره کرد و گفت: در این ابلاغیه به تمامی ارگانها، نهادها و دستگاه ها اعلام شده که نیم تا ۲ درصد از بودجه سرانه خود را به پدافند غیرعامل اختصاص دهند.

حیدری به بحران ریزگردها در استان خوزستان اشاره کرد و گفت: در پدافند غیرعامل زیرساخت های خدماتی نباید به هم وابسته باشند که مشکل در یک زیرساخت مثل قطع برق کل استان و کشور را فلج کند، زیرساخت های خدماتی باید چند وجهی عمل کنند.

او در ادامه فلسفه پدافند غیرعامل را برای آمادگی به منظور مقابله با انواع تهدیدها دانست و گفت: امروزه در دنیا بیشتر تهدیدها از نوع تهدیدهای غیرعامل مانند تحریم اقتصادی، تهدیدهای زیستی، آلودگی زیست محیطی، غذایی، دارویی، جنگ نرم و روانی، بحران های اجتماعی، فرار مغزها، حملات سایبری و الکترونیکی به تاسیسات است.اسفند ۷ام, ۱۳۹۵ | 2 views | دسته: پلیس، خبر

ادامه خدمت سربازی نوراللهی و عالیشاه در تراکتور منع قانونی ندارد
ادامه خدمت سربازی نوراللهی و عالیشاه در تراکتور منع قانونی ندارد

سردار مهرعلی باران چشمه در گفت‌وگو با ایسنا، درباره گذراندن خدمت سربازی امید عالیشاه و احمد نوراللهی تصریح کرد: این دو بازیکن سرباز تراکتورسازی هستند. قرارداد آن‌ها با تراکتورسازان به گونه‌ای است که آن‌ها نمی‌توانند برای این تیم بازی کنند زیرا تراکتورسازی اجازه اضافه کردن بازیکنی به لیست خود در پنجره زمستانی که گذشت را نداشت.

وی افزود: اما این دو بازیکن می‌توانند یا به عنوان بازیکن و یا کارمند این باشگاه خدمت سربازی خود را در این باشگاه سپری کنند و از این لحاظ مشکلی ندارند و پس از گذراندن خدمت سربازی می‌توانند از این تیم جدا شوند. سرباز بودن این دو بازیکن غیر قانونی نیست و مشکلی ندارد.اسفند ۷ام, ۱۳۹۵ | 3 views | دسته: پلیس، خبر